Teisipäev, 16. juuli 2024
3. augustil toimus Raplamaal Kuimetsas viies vanatehnika päev, mis tõi kokku unikaalseid sõidukeid võrridest militaartehnikani. Traditsiooniline Kuimetsa-Kaiu-Kuimetsa tähesõit tõi nostalgiapisara silma mõnelegi kaasliiklejale.
Loo autor Gerli Ramler oma tsikliga

Laupäeval, 3. augustil toimus Raplamaal Kuimetsas juba viiendat korda vanatehnika päev koos traditsioonilise tähesõiduga, mis tõi üle Eesti kokku umbes sadakond vanasõidukit – mootorrattaid, sõidu- ja veoautosid ning militaartehnikat, millega ka lastele lõbusõitu tehti.

Lisaks paraadile ja tehnikanäitusele leidis aset vanade krossirataste demosõit ja ansambli Suveniir kontsert. Rõõmu jagus neilegi, kes üritusel ise ei käinud: ümbruskonna teedel võis päev läbi märgata vahvaid vana aja sõidukeid.

Kuimetsa vanatehnika päev algas keskpäeval tähesõiduga marsruudil Kuimetsa-Kaiu-Kuimetsa. Tee äärde oli kogunenud politsei eskordi saatel toimuvat paraadi vaatama nii lähikonna elanikud kui ka kaugemalt tulnud huvilised. Läbitava teekonna pikkuseks oli 14 kilomeetrit.

Seejärel sai vaadata sõidukite näitust, kus olid esindanud muuhulgas Kaitseliidu Vanaautode Klubi MTÜ Scania soomukid aastast 1952, veoauto GAZ-63 aastast 1960 ja MAL aastast 1962.

Kaasatud oli ka Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto, kelle väljapanekul olid väljas mitmed restaureeritud vanamootorrattad, näiteks haruldane JAWA 500, 1932. aastast pärit Harley Davidson ja viis aastat vanem Zündapp.

Motokrossi demosõidul näitasid motoveteranid oma ajastu rataste võimekust ning pakkusid pealtvaatajatele toredat elamust. Päeva lõpetas ansamber Suveniir kontsert.

Kuimetsa vanatehnika päeva peakorraldaja on Juhan Laansoo, päeva juhtis Rait Kallaste ja võistlusi korraldas Ott Kiivikas.

KOMMENTEERI SIIN