Teisipäev, 18. juuni 2024
Alfa Romeo esitles linnamaasturi Tonale Q4 nelikveolist pistikhübriidi, mis suudab elektri jõul läbida üle 80 kilomeetri.

„Tonale Q4 pistikhübriid on Tonale tippmudel, millega Alfa Romeo sisenes elektrifitserimise maailma, jäädes samal ajal truuks oma sportlikule DNA-le,“ ütles United Motorsi müügijuht Leino Luik. „Tonale Q4 pistikhübriid on mudel, mis on loodud vastama klientide soovidele, kes täna rohkem kui kunagi varem otsivad sportlikus sõidukis lisaks suurele jõudlusele ka tehnoloogiat, mugavust ja turvalisust.“

Alfa Romeo Tonale Q4 pistikhübriid

280 hj koguvõimsusega Tonale Q4  on mudelivaliku võimsaim, ühendades bensiini jõul töötava 180 hj 1,3-liitrise turbomootori ja 90 kW elektriajami. „Bensiinimootor on ühendatud 6-käigulise automaatkäigukastiga, mis suunab veojõu esiteljele, elektriajami veojõud suunatakse aga tagateljele,“ märkis Luik.

Tonale Q4 pistikhübriidi liitiumioonaku mahutavus on 15,5 kWh ja täiselektrilises režiimis suudab auto läbida ühe laadimisega üle 80 kilomeetri. Aku laadimine sisseehitatud 7,4 kW laadijaga võtab aega 2,5 tundi. Laetud aku ja täis kütusepaagiga suudab Tonale Q4 läbida kuni 600 kilomeetrit. Laetud akuga koostöös on võimalik saavutada kütusekulu 1,14 liitrit sajale kilomeetrile ja 26 g CO2 kilomeetri kohta.

Alfa Romeo Tonale Q4 pistikhübriid

Tonale Q4 varustuses on muuhulgas kahetsooniline kliimaseade, mitmekülgne meelelahutus- ja navigatsioonisüsteem, ventileeritavad ja soojendusega esiistmed ning 14 kõlariga Harman/Kardoni helisüsteem. Lisaks on uuel mudelil elektriline tagaluuk ja juhtmevaba laadimisalus käigukangi ees, kus saab turvaliselt ja mugavalt laadida nutitelefoni.

Alfa Romeo Tonale Q4 jõuab Eesti turule järgmise aasta suvel ja mudeli ettetellimine algab järgmise aasta esimeses kvartalis.

Alfa Romeo Tonale Q4 pistikhübriid

Fotod: Alfa Romeo

KOMMENTEERI SIIN