Laupäev, 25. mai 2024
Genfis on lahti läinud tõeline beebibuum. Üks teise järel toovad tootjad välja pisimaasturid, mille sihtrühmaks on linnas elavad inimesed, kes vabal ajal tahavad veidi seigelda ja puhata. Audi esitles Genfis uut kompaktset linnamaasturit Audi Q2. Väike ja multifunktsionaalne krossover peaks Euroopas müügile jõudma veel sel sügisel.

„Me olenne Audi Q2 puhul välja töötanud selgelt erineva geonneetrilise kujunduskeele, milles on mudelispetsiifilised disainielemendid. Sellel autol on Q nnudelite perekonnas oma iseloom,” ütleb Audi peadisainer Marc Lichte.

Audi Q2

NURGELINE VÄLIMUS

Q2 püüab tänast peavoolutrendi, rääkides jõulisest kujunduskeelest ning lüües vaatajat silmade vahele paljude nurkade ja servadega. Q2 esiosas domineerivad kaheksanurkne singleframe iluvõre ja suured õhuvõtuavad. Madal katusejoon läheb sujuvalt üle tagumisteks aknasammasteks, ustel lisab sportlikku joont nõgus küljejoon. Komplekti lõpetavad taga katusespoiler ja difuusor. Q2 on 1,51 m kõrge ja 1,79 m lai. Auto kogupikkus on 4,19 m ja teljevahe 2,6 m.

MOODNE SALONG

Audi Q2 on maastur nagu iga teine  – kõrge sissepääs, hea nähtavus ja suur pakiruum (405 kuni 1050 liitrit) teevad sellest autost universaalse ja mitmeti kasutatava sõiduvahendi. Juhiiste on sportlik ja paikneb rooli suhtes madalamal, seega on isteasend sarnane sõiduautole. Valikus on ridamisi praktilisi lahendusi – elektriline tagaluuk, kolmes osas alla lapitav tagaiste.

Audi Q2 pakub ridamisi võimalusi, lisada välimusele ja interjöörile soovitud nüansse, et teha sõiduvahendist veidi isikupärasem. Mitmed varustuspaketid, välisvärv ning eri toonid siseviimistluseks lubavad väikest mänguruumi; näiteks saab tellida salongi õhtut valgustama leedide komplekti ja tuunida audiosüsteemi.

TIPPTEHNOLOOGIA

Q2 mudelile pakutakse tüüpilisi Audi juhiabisüsteeme, sealhulgas tuttavat Audi virtual cockpit’i ja head-up display lisamise võimalust. Standardvarustusse kuulub Audi pre sense ennetav turvalisussüsteenn. Süsteem tunneb ära kriitilised situatsioonid nii teiste autode kui teed ületavate jalakäijatega ning teeb vajadusel äkkpidurduse, mis võib väikestel kiirustel vältida avariid. Teised olemasolevad juhiabisüsteemid on näiteks Stop & Go funktsiooniga adaptiivne püsikiiruse hoidja, liiklusunnnnikute abi, reahoidmise ja -vahetamise abisüsteem, liiklusmärkide tuvastus ning parkimisabi.

MOODSALT ÜHENDUV

Audi Q2 on standardis varustatud MMI ekraaniga, mis paikneb armatuurlaua ülaosas. Infolustikeskust saab juhtida MMI juhtnupu ja kahe keskmoodulis paikneva klahviga. Lisavarustusest saab juhtnupu peale valida ka puutetundliku paneeli. Infolusti saab hääljuhtida ning kasutada sisseehitatud MMI otsingu abi. Traadita interneti tugipunkt võimaldab nnobiilsetele seadmetele voogesitust ja veebis surfamist. Vajadusel saab „MMI touch” kaudu teha päringuid Audi connect online-teenustele.

[huge_it_gallery id=”94″]

JÕUÜLEKANNE JA VEERMIK

Q2 valikus on kuus erinevat jõuallikat. Lisaks 1,0-liitrisele, kolmesilindrilisele TFSI- le on valikusl veel kaks neljasilindrilist 1,4- ja 2,0-liitrist bensiinimootorit. Saadaval on kolm neljasilindrilist 1,6- ja 2,0-liitrist diiselmootorit, mille võimsused on 85 kW (116 hj) ja 140 kW (190 hj) vahel.

Audi pakub alternatiivina 6-käigulisele manuaalkäigukastile ka 7- käigulist kahe siduriga S-tronic käigukasti kõigile mootoritele. Võimsamate TDI ja 2.0 TFSI mootorite puhul kasutatakse uudset kahe siduriga käigukasti, millel on uut tüüpi õlitus ja vähendatud hõõrdumine. Mootorid on standardis quattro nelikveosüsteemiga.

Esiveoga mudelite puhul on auto tagaosas osaliselt sõltumatu vedrustus, quattro nelikveoga mudelitel on nelja vardaga vedrustus. Kõikidel mudelitel on standardne progressiivne roolimine. Valikus on ka adaptiivsed amortisaatorid ning Audi drive select süsteem, mis võimaLdab juhil seadistada oma Q2 sõidukäitumise endale sobivaks. Kütusekulu kohta esialgu andmeid veel ei ole.

Audi Q2 tuuakse Euroopa turule 2016. aasta sügisel. Kompaktse maasturi tellimine algab aasta keskel.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap] Kõlab natuke nagu deja-vu, sest märtsi alguspäevadel oleme me väga sarnaseid tootetutvustusi saanud vaat’ et uksest ja aknast. Rääkides lähikonnast, siis oma “kaks ühes” “kinni-lahti” pisimaasturiga tuli Genfis välja ka Volkswagen ning kui kõrvutada meediale saadetud materjale, leiab sealt sarnasusi rohkem kui kahes lauses.

Eriti nutuseks hakkab asi kiskuma disaini osas. Kõik tootjad on äkki muutunud nurgeliseks, teravaks, sügavaks, nõgusaks, kompaktseks, jõuliseks, jne. jne. Arusaadav, trendi tuleb jälgida. Aga no püüaks siis natukenegi originaalsemalt asjale läheneda – kõik te ju tahate oma autosid kellelegi müüa, aga see “keegi” ei saa olla üks ja seesama isik.

Tõsisemal toonil rääkides, siis Audi ilmselgelt teab, et noored ei hakka selle pisimaasturiga tegema muud, kui seda ihalema. Või siis ostab mõni emme oma pojale selle toreda ja prestiižse sõiduki, sest… raha on ja kingitust on alati tore teha.

Audi sihib kompaktse krossoveriga edukat linnainimeselt, sealhulgas (või just peamiselt) naisi, sest Q2 näib pakkuvat seda, mida tänases päevas vaja on: piisavalt mugavust, kiiret ühenduvust ning kompaktset olemust, mis ei tule sõidurõõmu arvelt. Jääme huviga ootama esimesi proovisõidueksemplare ja siis räägime edasi.

Meedia ja allikas: Audi

Volkswagen tõmbas Genfis katte eriskummaliselt T-Cross Breeze SUV-lt

KOMMENTEERI SIIN