Pühapäev, 19. mai 2024
Kuigi BMW ei ole X7 kohta midagi kindlat öelnud, on see kindlasti tulemas. Räägitakse, et uus SAV (jah, sport activity vehicle ehk olemuselt ikka vana hea SUV) jõuab turule 2018. aastal. Siiski ei ole tegemist ülekasvanud X5-ga, vaid see peaks olema vähemalt natuke erinev.

Uus, suurem linnamaastur on BMW jaoks kriitiline mudel. Paljud autoostjad on valmis maksma täissuuruses luksus-sportautode eest head raha, mis annab autotootjatele kena kerge kasumimarginaali. Arvestades, et Mercedes on luksusturu võidujooksul BMW-l eest ära läinud, on baierlastel tagumine aeg rakendada järelejõudmiseks otsustavaid meetmeid.

Vähemalt osa lekkinud infost pärineb usaldusväärsest allikast. AutoExpress sai paar sõna vahetada BMW müügi-ja turundusjuhi Ian Robertsoniga, kes kinnitas mõnda punkti.

Robertsoni intervjueeris ka Automotive News. Muuhulgas räägiti X7-st, millest tuleb kaks erinevat versiooni – üks standardne seitsmekohaline ja teine, veidi eristuvama välimusega neljakohaline. On väga võimalik, et nn kõrgema otsa X7 suundub rohkem Hiina turule, kus luksusautode omanike seas on populaarne pidada autojuhti ja hinnas on eelkõige luksus tagaistmel.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kas kuuleme rahutut nihelemist Audi ja Mercedese kontorites? Ilmselt nii ja naa. Kui BMW jätkab oma äratuntava olemuse, mis oli olemas isegi samuti küllalt luksuslikus seitsmendas seerias, lisamise praktikat ka X7 puhul, siis see võib potentsiaalsete ülirikaste klientide ringi veidi koomale tõmmata. Mitte et BMW oleks halb auto, absoluutselt mitte.

Aga sellel on alati küljes teatav vaevumärgatav valmidus teha midagi… ebamõistlikku, midagi täiesti ebaluksuslikku, midagi sellist, nagu tehakse BMW-ga tühjadel asfaldiväljakutel, kui keegi ei vaata, edasijõudnute puhul ka siis, kui keegi vaatab. Kas võib olla, et BMW on superrikkurite jaoks liiga lõbus?

Allikas: Insider Car News, X5 foto: BMW

KOMMENTEERI SIIN