Teisipäev, 18. juuni 2024
Tesla Model 3 on lõpuks ometi katte pealt saanud. Märtsi viimasel päeval esitleti uustulnukat suurejoonelisel avaüritusel. Samal ajal seisid kõikjal maailmas kliendid järjekorras, et Model 3 eeltellimust vormistada. Ööpäevaga on tellitud rohkem kui 115 000 Tesla uut mudelit. Esimestel õnnelikel on lootus auto juba 2017. aastal kätte saada.

Oma avakõnes rääkis Elon Musk kõigepealt veidi Tesla ajaloost. Tänaseni on Tesla koduturul, Ameerika Ühendriikides müügil kõige esimene turule tulnud mudel, Lotuse kerel põhinev Tesla Roadster. See ilus ja kiire auto muutis Muski sõnul arusaama elektriautodest ning pani aluse üleilmsele Tesla-kultusele. Roadsteri järel müüki jõudnud Model S on jätkuvalt absoluutne hitt ning hästi on läinud ka Tesla kolmandal mudelil, nelikveolisel Model X-l. Musk tänas kõiki Tesla-omanikke, tänu kellele Model 3 loomine üldse võimalikuks on saanud.

Tesla Model 3

Model 3 on keskklassi sedaan, mille disainis on äratuntav Tesla DNA ning mis peaks omas segmendis olema kõige ruumikam. Autol on kaks elektrimootorit, nii esi- kui tagateljel. Kiirendus nullist sajani saavutatakse alla kuue sekundi. Baasmudeli sõiduraadiuseks on kuni 350 kilomeetrit.

Model 3 baasvarustuses on Model S-ilt nähtud Autopilot isejuhtimisseade ning kiirlaadimisvõimalus. Muski sõnul on mudeli baasvarustus piisavalt rikkalik, et katta ära kõik autoomaniku vajadused. Sarnaselt suuremale, Model-S mudelile, on Model 3-l kaks pakiruumi: taga ja ees; asjade ärapanemise võimaluses konkureerib Model 3 märksa suuremate sõidukitega.

Salongis on traditsioonilistest mõõteriistadest üldse loobutud, kokpit on lihtsa ja selge joonega. Keskkonsoolis paikneb suur puutetundlik ekraan, mille kaudu saab kõiki toiminguid juhtida. Salongi ruumikuse osas lubab Tesla, et see on omas klassis suurim, seda tunnet süvendab veelgi klaasist panoraamkatus.

Tesla avas Model 3 eeltellimise võimaluse 31. märtsi hommikul. 24 tunni jooksul on kõikjalt vastu võetud rohkem kui 115 000 tellimust. Eeltellimust tehes tuleb maksta 1000 eurot käsiraha, auto hind Ühendriikides on 35 000 dollarit; see tähendab et tegu on esimese “masstoodangu”- Teslaga, mis on hinna poolest kättesaadav paljudele soovijatele. Esimesed autod toimetatakse omanikele kätte 2017. aasta lõpul, kõigepealt saavad auto kätte ameeriklased; aastal 2018 jõuab järjekord Euroopa klientideni.

ACCELERISTA KOMM No ilus, ilus, Tesla! Ainus probleem, et täna tellides saaksin ma oma Model 3 kätte siin Euroopas… 2018. aastal… võib-olla? Praegu on meil 2016. Kahe aasta pärast. Ma ei tea, mida ma kahe aasta pärast teen, ausalt, Tesla. Ma pole kindel, et olen valmis tellitud autot 2 aastat ootama. Samas, ma pole ka andunud Tesla fänn ega kuulu kogudusse. Minusuguste jaoks on vist Chevrolet Bolt või selle Opeli sõsarmudel, mis jõuab 2017. aastal ja mille tarneaeg on mõni kuu. Aga no muidugi, see pole Tesla.. Mjah.

Rääkides konkurentidest tõsimeeles, siis tuleks vaadata, mida teeb Hyundai oma Ioniquga ning mis mõtted liiguvad BMW “i-majas”. Elektriauto on täna uus normaalsus – mäletate, akutehnoloogia odavnedes hakkame me kõik peagi elektriautodega sõitma. Eks aeg näitab, kuidas Model 3-l läheb – kui esimene vaimustus ja tellimistuhin mööda saab, siis võimalik, et saabub ka kaine mõistus, mis ütleb, et ooteaeg on veidi liiga pikk. Samas, 100 000 ja rohkem autot ühe ööpäevaga – tehke järgi või ostke ära.

3 Model 3 külg

Allikas ja meedia: Tesla, esitluse video ekraanitõmmised

Uue Model 3 saavad esimesena praegused Teslaomanikud

Opel toob 2017. aastal Euroopa turule uue elektriauto Ampera-e

KOMMENTEERI SIIN