Neljapäev, 25. juuli 2024
Ford Tourneo Custom väikebussi uuenenud väljaanne jõuab Eestis kohe-kohe müügile. Senisest moodsam ja ühenduvam sõiduk pakub hulgaliselt nutikaid istmesättimise variante, mis teevad sellest ideaalse teekaaslase näiteks koolituste ja koosolekute pidamiseks.

Kes veel ei teadnud, siis ETV liiklussaate “Punane sekund” võttegrupp vurab paigast paika just nimelt Ford Tourneo Custom – väikebussiga. Filmimehed pole kaugeltki ainsad, kes selle kuni üheksakohalise sõiduki headuse ja mugavuse avastanud on.

Tourneo Custom on hinnatud auto äri – ja transpordiettevõtete valikus, lasteasutustes ning ka suurperede sõiduvahendina. Väikebussi uus generatsioon võiks uusi sõpru leida ka paadunud reisisellide seast – oma julge välimuse ja tõeliselt noobli sõitjateruumiga on Tourneo Custom kui loodud vahvateks seiklusteks.

MUGAV SÕITJATERUUM

Uue viieribalise kroomiluvõrega julge esiosadisainiga uus Tourneo Custom pakub reisijaile luksusliku kabiini koos segmendis unikaalse kuue eraldi tagaistmega, mida saab ümber paigutada konverentsiformaati – teine rida näoga vastassuunda.

Suurimat Tourneo bussi on uuendatud täies mahus, et pakkuda väljapeetud siseruumi ja kõrgekvaliteedilisi viimistlusmaterjale, parandatud mugavust ja mürataset, ning uusimaid Fordi sõiduautode tehnoloogiaid nagu nutikas kiiruspiirik ja SYNC 3 sidesüsteem.

Uuendused põhinevad olulistel tootetäiendustel, mida esitleti Tourneo Customile 2016. aastal, sealhulgas murranguline Fordi EcoBlue 2-liitrine diiselmootor, uus kuuekäiguline SelectShift automaatkäigukast ja tagumise õhkvedrustuse võimalus.

2013. aastal esmaesitletud Tourneo Custom on Fordi Tourneo minibusside perekonna lipulaev, millesse kuulub ka viiekohaline Tourneo Courier ja viie- ja seitsmekohalisena saadavalolev Tourneo Connect.

PÄRIS REBEL VÄLIMUS

Uue Tourneo Customi esiosa on saanud julgema oleku ning nüüd on väikebussil ühine disain Fordi uusimate sõiduautodega – sel on kõrgele paigutatud trapetsjas iluvõre ja dünaamilised, kitsad esituled, mis sulanduvad auto tugeva õlajoonega.

Saadaval on valik täiustatud esituletehnoloogiat, kõikidel Tourneo Custom bussidel on signatuur-leedpäevatuled ja tippmudelitel võimsad HID Xenon tuled.

Peen kujustus jätkub auto sees Fordi täiesti uue atraktiivsel, nutiseadmetega suhtlemisele orienteeritud kasutajakeskse paigutusega disainifilosoofial põhineva armatuurlauaga.

Tugevatel horisontaalsetel kabiini laiust rõhutavatel disainielementidel põhineval uuel armatuurlaual on silmatorkavalt fäänsi välimus, mida võimendavad pehmed pinnad ja atraktiivsed kroom- ja läikivmusta viimistlusega detailid.

Täiesti uued ekraanid ja juhtpaneelid on disainitud paremat ergonoomikat ja kasutuslihtsust silmas pidades, ja tippmudelitel on tahvelarvutist inspireeritud 8-tolline värviline puuteekraan, mida saab juhtida näpistus- ja sirvimisliigutustega.

Suurt tähelepanu on pööratud igapäevasele praktilisusele – märkimisväärselt on parandatud hoiustamisvõimalusi, näiteks kaks uut kaanega panipaika armatuurlaual, ja ruumikas panipaik kahe topsihoidjaga keskkonsoolis, millel on ka nutikas rullkate.

KERGESTI KOHALDATAVAD TAGAISTMED

Et kabiini tagumiste ridade seadistamisel ja kasutamisel sõitjatele eri võimalusi pakkuda, on bussil kuus eraldi istet, mida saab ligipääsetavuse huvides kahes tagumises reas näoga teineteise suunas sättida või panna need sõidusuunas rivisse.

Tippmudelitel saab standardina kõiki kuut istet üksikult kokku ja eest ära klappida või täiesti eemaldada, võimaldades kasutajatel luua limusiiniliku ruumi, maksimeerida pagasiruumi või vastata nende enda erilistele äri- või elustiilivajadustele.

Sõidumugavust parandab uus istmete disain, millel on uuendatud vahtpolster ja geomeetria parema toe tarbeks, lisaks täiustatud rafineeritus, mis tuleneb parandatud müraisolatsioonist tagaruumis.

Tagaistmetel reisijad saavad nautida ka efektiivsemat kliimaseadet, mis pakub kiiremat jahutust või soojendust, kuut USB-pesa, ja kümne kõlariga helisüsteemi, mis on seadistatud mängima rikkalikku ja tasakaalus heli olenemata istmete paigutusest.

Viimistlus on terves sõidukis täiesti uuendatud – alates peatugedest ja istmetest kuni küljepaneelide ja vaipadeni. Jämedamast lõngast kangad ja peene tekstuuriga nahk, ja nii heledates kui tumedates stiilsetes, kaasaegsetes värvitoonides siseviimistlus võimendavad kvaliteetsuse tunnet.

OMAS KLASSIS VÄGEVAD ECOBLUE JÕUALLIKAD

Uuel Tourneo Customil on tehnoloogia tipptasemel Fordi EcoBlue diiselmootor võimsusevalikuga 105 hj, 130 hj ja 170 hj, mis on varasemast ökonoomsemd, ent jätkuvalt võimsad – kütusesäästlikkust on parandatud kuni 13 protsendi võrra, CO2 emissioonid algavad 162 g/km;* ja pöördemomenti madalatel pööretel on parandatud 20 protsendi võrra.

Uuenduste seas on ka sujuv ja kiire reaktsiooniga kuuekäiguline SelectShift automaatkäigukast, ja segmendis unikaalne tagumine õhkvedrustussüsteem, mis pakub paindlikku, ja ühtlast sõitu lastist olenevalt. Bussil on ka 17-tollised valuveljed paremaks juhitavuseks ja pidurdamiseks.

NOOBLID TITANIUM X JA SPORT VARUSTUSTASEMED

Et rahuldada kõrgete nõudmistega äri- ja erakliente, on uus Tourneo Custom saadaval noobli Titanium X paketiga, mis sisaldab nahkviimistlust, SYNC 3 koos navigatsioonisüsteemi ja tagurduskaameraga ja HID Xenon esitulesid.

Neile, kes otsivad jõulisemat välimust ja stiilset sportlikku interjööri, on saadaval uus Sport-seeria. Neil autodel on 170 hj mootorid, edev bussi sisemist olemust rõhutav vinjett kahe kapotitriibu ja unikaalsete 17-tolliste valuvelgedega ja osaline nahkviimistlus siseruumis.

Tourneo Customi mudelivalikus sisaldub endiselt nii kaheksa- kui üheksakohaline versioon koos valikuga lühikese ja pika teljevahega variandi vahel. Pikem mudel pakub kolmanda istmerea taga täiendavat ruumi pagasi jaoks.

Vaata lisaks Info-Auto leheküljelt

Allikas ja pildid: Ford

SaveSave

SaveSave

SaveSave

KOMMENTEERI SIIN