Esmaspäev, 27. mai 2024
Väikeste linnamaasturite buum ei näita vaibumise märke. Meist ida pool asuvatel turgudel täitis Hyundai jaoks seda rolli Creta ehk ix25, kuid Euroopasse siseneti alles nüüd mudeliga Hyundai Kona. Aastavahetuseks jõudis esimene auto ka Eestisse.

Kona tuleb müügile kahes versioonis. Soodsamad on esiveolised üheliitrise 120 hj mootori ja käsikastiga. Teise võimalusena on kombineeritud juba tuttav 1,6-liitrine turbomootor topeltsiduriga automaatkasti ning nelikveoga. Diiselmootorit valikusse esialgu oodata ei ole.

Kõrgema varustustasemega auto all on 235/45R18 mõõtu rehvid, odavamail kuni kolm sentimeetrit kitsamad, kuid kõrgema profiiliga. Tootja väitel on tuntav erinevus ka kütusekulus.

ESMAMULJE ON IGATI POSITIIVNE

Esmamulje seest ja väljast on igati positiivne. Tippmudel on varustatud oma klassi kohta harjumatult hästi – näiteks on pardal nii roolisoojendus kui ventileeritavad istmed ning need istmed on tõeliselt mugavad!

Kuid olemas on ka need pisiasjad, mis sageli kokkuhoiu nimel on ära kaotatud nagu näiteks hoidik päikeseprillide tarbeks.

Pilusilmne autonina on esmapilgul harjumatu, kuid sümpaatne. Pikad ja kitsad päevasõidutuled torkavad silma, sama motiiv kordub auto tagaosas. Külgvaates on uus Kona kujustatud ennekõike sportlikuks, mida rõhutab kahevärviline kere. Kas väline sportlikkus ka sõiduomadustes kajastub, selgub testi käigus.

Hyundai Kona on jõudnud juba läbida Euro NCAP testi ning teeninud seal maksimaalsed viis tärni.
Eesti hinnad ei ole veel kinnitatud, kuid kuuldavasti stardib hind 17 000 euro kandist ning kalleima versiooni hinnalipik küündib ilmselt 25 000 ligi.

Pikk test, kus neljakohaline number kilomeetreid läbitud linnas ja maanteel ning ka teelt maha keeratud, jõuab Accelerista lugejateni lähiajal.

Registreeru proovisõidule siin

Tekst: Indrek Jakobson. Pilt: tootja

KOMMENTEERI SIIN