Teisipäev, 16. juuli 2024
Lõuna-Korea suurim autotootja Hyundai esitles IONIQut, mis tuleb turule esmalt hübriidina, aga ka elektrilisena ja pistikuhübriidina.

“Lansseerimine tähistab tulevikumobiilsuse algust ja meie soovi pakkuda maailmale tehnoloogilisi uuendusi. IONIQ on välja arendatud kasutades kogu meie tehnoloogilist võimekust. Oma klassis parimat jõudlust pakkuv hübriid on majanduslikult kasulik ja jääb truuks auto põhiväärtustel, pakkudes sõidurõõmu läbi moodsa disaini ja dünaamilise sõiduvõimekuse,” ütles Moon-Sik Kwon, Hyundai R&D keskuse asepresident.

IONIQu õhuvoogu juhtima mõeldud kupeesarnane kuju kombinatsioonis aktiivsete ja passiivsete aerofunktsioonidega aitab IONIQul saavutada muljetavaldavat aerodünaamilisusnäitajat 0,24, mis teeb sellest ühe aerodünaamilisema auto turul.

IONIQ pakub ka mitmeid mugavus- ja turvalisusvaldkonna ühenduvusomadusi, sealhulgas Apple CarPlay-d ja Android auto rakendust, kattes sellega enamiku nutitelefonide kasutajate vajadused. 7-tolline TFT-ekraan kuvab kõrge lahutusega erinevaid digitaalseid näidikuid, sealhulgas mitmeid hübriidiomaseid andmeid.

Hyundai IONIQ (4)

Tänu tundlikule hübriidajamile sarnaneb eksklusiivsel uuel platvormil põhineva IONIQu sõidutunnetus tavalisele autole. Sõidukogemus ja juhitavus, nagu ka heli, vibratsiooni ja jäikuse tasemed on spetsiaalselt häälestatud panustama sõidukvaliteeti, kuid samas olema pikal reisil vaikne ja mugav.

IONIQu kõrgtehnoloogiliste omaduste pikka nimekirja täiendab hulk innovatiivseid aktiivseid ja passiivseid reisijaid kaitsma mõeldud turvafunktsioone. Elektroonilised abimehed nagu Autonomous Emergency Brake – autonoomne hädapeatumise süsteem, sõidurea hoidmise süsteem, pimeda nurga ja tagantmööduja tuvastus pakuvad abikätt õnnetuste vältimiseks. Seitse õhkpatja, nende hulgas põlvepadi juhile, koos kõrgtugevusega terasega tugevdatud põhikonstruktsioonidega annavad IONIQu šassiile erilise jäikuse koos tundliku juhitavuse ja täiustatud turvalisusega.

Hyundai IONIQ (3)

Uue auto nimi viitab oma loomise elementidele. Ioon on laenguga aatom, mis seostub auto elektriajamite nutikate kombinatsioonidega. Nime teine osa viitab unikaalsusele, mis see endaga Hyundai tootevalikus kaasa toob, demonstreerides kaubamärgi pühendumist keskkonnale ja valmisolekut klientidele valikut maksimeerida. Ning auto logol kujutatud Q markeerib visuaalselt läbimurret, rõhutades selle madala emissioonitasemega mudeli uut värsket lähenemist.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Saladuskate juba kerkis, infot tilgub vaikselt, ent järjekindlalt juurde… Ootame huviga rahanumbreid, Eestisse saabumist ja siis juba proovisõitu.

Allikas ja fotod: Hyundai

Hyundai kergitab saladuskatet Ioniq – ökoraketilt

KOMMENTEERI SIIN