Neljapäev, 25. juuli 2024
Tavaliselt uuendavad autotootjaid umbes 4 aastat müügil olnud mudeleid. Tesla on aga paadunud originaalitseja. Järg võib olla Model S käes.

Alates Model S turuletulekust 2012. aastal on Tesla regulaarselt seda edasi arendanud, küll tarkvarauuendustega, küll lisades kahe mootoriga nelikveo ja erinevaid akupakivõimalusi. Aga kas nüüd oleks hea aeg suuremaks mudelivärskenduseks?

Väidetakse, et Tesla võib 2016. aasta kevadel esitleda uuenduse läbi teinud Model S, et sedaani paremini Model X krossoveri seeriatootmise versiooniga sobitada. Kuigi kuulujutt, võib see hõlmata nii väliseid kui riistvaralisi muutusi.

model-x-front-three-quarter

See võib tähendada Model S iluvõre ümberdisaini krossoveri omaga rohkem sobivaks. Samuti võib Teslal tekkida võimalus kahe auto elementide ühendamiseks. Elon Musk on tunnistanud, et Model X-l oli tootmissemineku ajaks rohkem unikaalseid komponente kui algselt planeeritud. Tesla võib mudeliuuendust kasutada ka võimalusena lisada seeriaautodesse uue põlvkonna riistvara oma Autopiloti nimelise isesõitva süsteemi jaoks.

Erinevalt teistest autotootjatest, kes grupeerivad suuremad uuendused elutsükli keskele värskendusteks või muudatusteks, väljastab Tesla uuendusi siis, kui need valmis on.

Isegi kui uuendatud Model S sel aastal ei tule, kavatseb Tesla märtsis esitleda väiksemat Model 3 sedaani. Kuigi tootmine ei alga enne 2017. aastat, hakkab ettevõte samal ajal vastu võtma ka tellimusi veidi üle 30 000 euro maksvale, 320-kilomeetrise sõiduulatusega Model 3-le.

Ei ole veel teada, millise stiilisuuna Model 3 võtab, kuigi Tesla on vihjanud, et selle disainikeel saab olema olemasolevatest mudelitest veidi erinev. Pärast sedaani lansseerimist võidakse tootevalikusse lisada ka Model 3 krossover.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tesla uudiseid on raske niimoodi kommenteerida, et kõik rahul oleks. Proovime siiski. Model S muutmisega on väike risk, et truude klientide silmis on see täiuslikkuse rikkumine. Samas on Tesla kliendid õnneks erakordselt lojaalsed, nii et tõenäoliselt see risk märkimisväärses ulatuses ei realiseeru, kui just kapotile härjasarvi ei panda. Ja võib-olla isegi siis mitte.

Allikas: Green Car Reports, fotod: Tesla

http://www.accelerista.com/tasubteada/tarbija/tesla-vahendas-oluliselt-model-s-voimsusnaitajaid/

Mis toimub, Tesla? 1. jaanuaril põles Norra väikelinnas auto maani maha!

 

KOMMENTEERI SIIN