Kolmapäev, 28. veebruar 2024
Uhiuus Lexus LM ehk Luxury Mover teeb Euroopas oma debüüdi. Uus hübriidmudel põimib endas mahtuniversaali ruumikuse ja limusiini elegantsi, pakkudes mõlema keretüübi parimaid omadusi ning luksuslikku sõiduelamust.

LM-i arenduse inspiratsiooniks on legendaarne Lexus LS ja eesmärgiks saavutada vaikus, mida koged metsas jalutades. Selle saavutamiseks analüüsiti kõiki müra tekitavaid elemente ning võeti kasutusele põhjalikud meetmed, et vaigistada müratekitajaid, summutada väliste häälte pääsemist sõitjateruumi ning samuti vähendada sisemüra. Arenduse käigus paranes ka auto õhutihedus ja vähenesid näiteks uste ja kerepaneelide vahed. Rattad on müra vähendava disainiga, tagaistmeid eraldab esiistmetest akustilise isolatsiooniga klaas, mis vähendab müra levimist sõitjateruumis.

Lexus LM

Nii nelja- kui seitsmekohaline versioon on varustatud kõrglahutusega laiekraanidega, mis pakuvad autosisest kinoelamust. Neljakohaline LM on varustatud spetsiaalselt selle mudeli jaoks kohandatud Mark Levinsoni 3D Surround Sound helisüsteemiga. Maailma esimene omataoline helisüsteem pakub nii ühendatud kui sõltumatut esitlusrežiimi – ees ja taga istujad saavad soovi korral nautida erinevat meelelahutust.

Lexus LM

Uue LM-i jaoks välja töötatud Lexus Climate Concierge süsteem on rohkem kui automaatne kliimaseade. See toimib isikliku “ülemteenrina”, vastutades iga sõitjateruumi puudutava funktsiooni toimimise eest – olgu selleks kliima, meeleoluvalgustus, päikesesirmid või istmete asend.

2,5-liitrise iselaadiva hübriidajamiga LM 350h on vaikne ja tõhus, pakkudes kuni 250 DIN hj / 184 kW võimsust ja 239 Nm pöördemomenti ning kiirendades nullist sajani 8,7 sekundiga. Standardvarustusse kuuluv E-Four elektrooniline nelikvedu suunab suurema osa pöördemomendist tagateljele, mis parandab stabiilsust kurvides ja reisijate mugavust.

Lexus LM

LM on varustatud kohanduva vedrustusega (AVS), mille amortisaatorite kolbides kasutatakse kiirustundlikke klappe. See tähendab, et amortisaatorid suudavad veelgi paremini kohanduda erineva kiirusega tagasilöökidega, leevendades teekonarustest tulenevaid lööke ja värinaid. Amortisaatorites kasutatavad lineaarservod laiendavad löögileevenduse potentsiaali ning kasvatavad sõidumugavust ja parandavad juhitavust.

Ohutuse eest vastutavad värskeimad Lexus Safety System+ aktiivsed juhiabisüsteemid. Täiendatud on kokkupõrke ennetussüsteemi, ohuolukorra roolimisabi ja kohanduva püsikiirushoidiku suutlikkust, mis tagavad koos ennetava sõiduabiga turvalisema liiklemise linnas. Paketi muudavad terviklikuks sõiduraja vahetamise abisüsteem, eest ristsuunas läheneva sõiduki hoiatus ja juhi jälgimise funktsioon, mis tagavad LM-is juhi ja reisijate turvalisuse.

Lexus LM

Lexus LM pakub personaliseeritud luksust, mugavust ja heaolu, jäädes üdini truuks “Omotenashi” ülima külalislahkuse põhimõtetele. Alates neljakohalise mudeli tagaistmete vahelisest vastupidavast keskkonsoolist kuni sõitjate kehatemperatuuri mõõtmise võimekuseni välja tõestab LM, et Lexus on luksuse ja mugavuse nimel iga detaili hoolikalt läbi mõelnud.

Lexus LM on juba müügil ning autot saab tellida. Proovisõidu saab kokku leppida Lexuse edasimüüjaga ühendust võttes.

Fotod: Lexus

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN