Reede, 12. aprill 2024
Nissan Leaf hoiab kindlalt maailma populaarsema elektrisõiduki tiitlit. Üle maailma on tellitud rohkem kui 10 000 uue põlvkonna Leafi ilma, et autot oleks elusuuruses salongis näidatud. Eesti maaletooja tegi äsja teatavaks uudismudeli hinnad. Need algavad 33 900 eurost.

Uus Nissan Leaf pakub 40 kWh akupakiga ligi 400-kilomeetrist sõiduraadiust ning kuhjaga mugavust ja ühenduvusvõimalusi.

Olukorras, kus turul on vaid üks tõsiseltvõetav konkurent ning sellegi puhul tuleb küsida, kas on viisakas võistlema panna sama grupi särtsukad (Renault Zoe vs Leaf), teeb uus Leaf ilmselt puhta töö nende seas, kes elektriauto ostu pikalt kaalunud.

2010. AASTAST ALATES TURULIIDER

Elektrisõidukite ülemaailmse liidrina on Nissan heal positsioonil, et hinnata reaktsiooni uue LEAF EV-i eesseisvale turuletoomisele.

2010. aastal, kui Euroopas tutvustati esimese põlvkonna Leafi, olid paljud konkurendid selle innovatsiooni suhtes skeptilised. Nad jätkasid keskendumist peamiselt sisepõlemismootori parendamisele.

Kaheksa aastaga on toimunud elektrisõidukite segmendis kiire edasiminek. Tarbijate teadlikkus ja soov elektrisõidukite järele on kasvanud koos nõudluse viiekordistumisega 2012. aastast.

Nüüd arendab enamus autotootjaid oma esimese põlvkonna elektrisõidukeid. Samal ajal on tugineb Nissan uhiuue sõiduki väljaarendamisel 83 000 Leafi juhi kogemustele ja tagasisidele.

Uhiuus Nissan Leaf on saanud alates selle Euroopas avalikustamisest 2017. aasta oktoobris klientide ennekuulmatu huvi osaliseks. Kahe kuu jooksul on erinevates riikides tellitud 10 000 Leafi ja kasv eeldatavasti jätkub, kui sõiduk hakkab alates 2018. veebruarist esindustesse jõudma.

Võrdluseks, 2010. aastal võis esimese Leafi tellimusi lugeda sadades, ja sedagi oli tookord palju, arvestades, et tegu oli ostjate jaoks täiesti tundmatu tehnoloogiaga.

UUT LEAFI ON SAANUD EELTELLIDA PAAR KUUD

Alates septembrist, mil Jaapanis toimus uue Nissan Leafi üleilmne esmaesitlus, on Leafi saanud eeltellida teatud sihtturgudel.

Põhjamaade, sh Eesti jaoks mängis olulist rolli Norras, Oslos toimunud Nissan Futures 3.0 konverents, mil anti ülevaade innovatsioonipaketist. Sealt alates on Leafi saanud eeltellida kohaliku edasimüüja kaudu.

Ajakirjanduse reaktsioon uuele Leafile on olnud ülimalt positiivne. Auto on saanud kiita näiteks ProPILOTi ja Nissan e-Pedal lahenduse eest. Kui esimene aitab liikluses raja- ja pikivahe hoidmisel ning pakub muid lisafunktsioone, siis e-Pedal vähendab ühe pedaaliga sõidurežiimil piduripedaali kasutamist koguni 90% võrra.

On äärmiselt muljetavaldav, et 10 000 inimest on Nissan Leaf elektriauto tellinud n-ö pimesi, ilma, et auto oleks edasimüüja juures proovisõiduks saadaval. Ka ei ole tehtud laialdast meediakampaaniat, sest tootmine algas alles käesoleva aasta detsembris.

(HEA) HIND TEADA

Praegu teatavad kõik Euroopa turud uue Nissan Leafi hindu ja varustustasemeid, sest ametliku müügi algus läheneb. Eestis on uustulnuka hinnad olnud avalikud alates detsembri keskpaigast ning vaadates reaktsioone, on loota müügiedu.

Visla varustuses Nissan Leaf maksab 33 900 eurot, kõige kallim, täisvarustuses mudel aga 38 900 eurot. Jah, meil puudub riiklik ostutoetus, aga väike arvutus näitab, et keskmiselt vaid 1,5€ kulu 100 kilomeetri läbimisel teeb Leafi võrreldes “tavalise” autoga mõistlikuks valikuks.

[pdf-embedder url=”https://www.accelerista.com/wp-content/uploads/2017/12/new-leaf-2-zero-jaemuugi-hinnakiri.pdf”]

Elektriauto on aastal 2017 uus normaalsus. Ehkki konkurents ei ole veel kuigi tihe, toovad lähiaastad valikusse nii nooblemaid kui igapäevasemaid mudeleid. Ilmselt tõuseb korraks auto keskmine ostuhind, sest uued tehnoloogiad on kallid, mida rohkem särtsukad aga levivad, seda odavamalt saab neid ka toota-müüa.

Uue LEAFi tootmist alustati Sunderlandis, Ühendkuningriigis detsembri alguses. Esimesed tarned algavad 2018. aasta veebruari alguses. Seega on küünlakuul oodata esimesi uusi Leafe ka meie tänavapilti.

Allikas: Nissan. Kaanepilt: Andres Kruus

KOMMENTEERI SIIN