Esmaspäev, 15. juuli 2024
Renault vahetab Venemaal välja AVTOVAZ tegevjuhi ja lisab mudelivalikusse uue Renault Kaptur 4×4 nelikveolise krossoveri, mis disainitud spetsiaalselt vene turule. Uudismudelit hakatakse tootma Renault’ Moskva tehases.

Renault Kaptur on loodud Vene turu klientidelt saadud tagasiside põhjal. K-täht mudelinime alguses viitab omadustele: Качество (kvaliteet), Комфорт (mugavus), Красота (ilu). Lisainfot uue Renault Kapturi kohta on oodata märtsi lõpus.

Kaptur

Lisaks teatas Rostec Auto BV täna, et Nicolas Maure saab alates 4. aprillist AVTOVAZi uueks tegevjuhiks, saades sellega lahkuva Bo Inge Anderssoni järglaseks.

55-aastane Maure on praegu Renault Grupi Rumeenia operatsioonide tegevjuht, kus vastutab kõikide äri- ja tööstuslike tegevuste eest. Lisaks on ta ühe Euroopas kiireminikasvava autofirma ja Rumeenia kõige suurema eraettevõtte Automobile Dacia SA president ja tegevjuht.

Enne seda oli Maure Renault’ asepresident globaalse tootmise alal ja Renault-Nissani liidu hankeorganisatsioonis asepresident jõuülekannete alal. Ta on juhtinud meeskondi nii tootmise, hanke, kvaliteedi ja müügijärgse teeninduse valdkonnas. Renault’ga ühines ta 2000. aastal.

“AVTOVAZ on kaasajastanud oma mudelivalikut ja tootmisprotsesse, ja märgatavalt parandanud tootekvaliteeti. Koos Nicolas Maurega kavatseme seda strateegiat vaatamata lühiajalistele väljakutsetele jätkata, ja jääme pikemaajalise Vene turu ja AVTOVAZi juhtiva kodumaise autotootja staatuse osas enesekindlaks,” ütles Carlos Ghosn, AVTOVAZi esimees ja ka esimees ja tegevjuht Renault-Nissani liidus, millel on enamusosalus AVTOVAZi valdavas Alliance Rostec Auto BV-s.

“Viimase seitsme aasta jooksul on AVTOVAZ läbi teinud mitmeid suuri muutusi, mis on sõidukite kvaliteeti märgatavalt parandanud, kasvatanud tõhusust ja mudelivalikut taaselustanud. Tänane eesmärk on luua konkurentsivõimeline toode, kasvatada Lada turuosa Venemaal ja töötada koos Vene varustajatega. Selles mõttes on AVTOVAZ sadadele ettevõtetele üle maa arengumudeliks. Ootame uuelt tegevjuhilt täiustuste jätkamist ja võimet uute väljakutsetega toime tulla,” ütles Sergei Tšemezov, samuti Alliance Rostec Auto BV-s osalust omava Rostec State Corporationi tegevjuht.

Renault-Nissani liidul on AVTOVAZi valdavas Alliance Rostec Auto BV-s enamusosalus. Renault, Nissan ja AVTOVAZi mark Lada ehitavad koos autosid Togliattis ja teistes kohtades üle Venemaa.

abc-864x81-kodukale-renault

Allikas ja foto: Renault

KOMMENTEERI SIIN