Esimene 100% elektriline Porsche on aastakümne lõpus meie hulka saabumas. Porsche AG nõukogu andis täna Mission E projektile rohelise tule.

e-mission sõidab

Mission E projektiga jätkab Porsche jätkusuutlikku kasvu. Ainuüksi Stuttgart-Zuffenhausenis luuakse üle 1000 uue töökoha. Ettevõte investeerib sealsesse peamisse tootmiskohta umbes 700 miljonit eurot. Järgnevate aastate jooksul ehitatakse uus värvikoda ja komplekteerimistehas.

Olemasolevat mootoritehast laiendatakse elektrimootorite tootmise jaoks. Samuti laiendatakse keretöökoda. Lisaks investeerib ettevõte seoses uue elektriauto loomisega teistesse piirkondadesse, nagu näiteks Weissachi arenduskeskusesse.

Mission E ideeautot esitleti esmakordselt septembris Frankfurti rahvusvahelisel autoshowl. Külastajaid paelus eeskätt auto emotsionaalne disain. Õigustades reklaamfraasi E-Performance, kombineerib tehnoloogiline teerajaja silmapaistvat sõiduvõimekust trendeloova igapäevase praktilisusega.

Porsche omanik Mission E sisemus

Neljaukselise, nelja eraldi istmega auto võimsus on üle 440 kW (600 hj).  Sõiduk saavutab 0-100 km/h alla 3,5 sekundi ja tal on sõiduulatust üle 500 kilomeetri. Auto põrandasse integreeritud liitium-ioonakusid laetakse spetsiaalselt selle sõiduki jaoks arendatud 800-voldise laadijaga, mis on kaks korda võimsam kui praegused kiirlaadimissüsteemid ja võimelised 80-protsendise laetuse saavutama kõigest 15 minutiga. Sõidukit saab soovi korral “tankida” juhtmevabalt, induktsiooni teel, garaažipõrandasse paigaldatud poolist.

[dropcap]SELGE AVALDUS KAUBAMÄRGI TULEVIKUST [/dropcap]Dr. Wolfgang Porsche, Porsche AG nõukogu esimees, ütles: “Mission E-ga teeme selge avalduse kaubamärgi tuleviku kohta. Isegi kiirelt muutuvas autotööstuses säilitab Porsche selle põneva sportautoga oma positsiooni esireas.”

Porsche juhatuse esimees, dr Oliver Blume ütles: “Me võtame elektriautode väljakutse jõuliselt vastu. Isegi ainult akutoitel sportautodega jääb Porsche truuks oma filosoofiale, pakkudes oma klientidele kõige sportlikumaid ja tehnoloogiliselt keerukamaid mudeleid selles turusegmendis.” Blume lisas, et Mission E projekt rõhutab Stuttgart-Zuffenhauseni tähtsust tootmiskohana ning Baden-Württembergi tähtsust tehnoloogia ja terve Saksamaa autotööstuse keskusena.

missione

Uwe Hück, ametiühingute keskliidu esimees ja Porsche AG nõukogu aseesimees ütles: “See päev väärib tähistamist! Me saime hakkama! Me tõime Mission E Zuffenhausenissse ja Weissachi, kus tulevikul on traditsioon. Töötajate pool tegi tööandja poolele pakkumise, millest nad ei saanud keelduda. See kuulutab uue ajastu koidikut Zuffenhausenis ja Weissachis. Digitaliseerimine areneb koos meiega, ning Tehas 4.0 on suureks väljakutseks tööjõule, kaubandusliidule ja tööandjale. Me võtame kasutusele uusi lähenemisi, aga ei loobu sotsiaalsetest aspektidest. Tänase otsusega kihutab Porsche täisgaasiga ja ilma kiiruspiiranguteta autotootmise ja tööstuse tulevikku.”

c06ae8ff-d2c4-4865-8e0e-b736e85d953e_teaser_720x406x2.0

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Selle kohta on öelda eeskätt üht: tahame näha. Ja siis, kui esimene rabandus on üle läinud, tahame sõita. Ja siis võidu sõita näiteks mõne Tesla ja Toroidioniga.

Uudiseid erakordsetest elektrisõidukitest tuleb iga päev ning tulevik paistab nende valguses ulmeliselt särtsakas. Tänane reaalsus on selline, et kõik räägivad, aga Teslal on. Kui keegi tuleb uue mudelijutuga, siis kindlasti on kuskil ka lause, et Tesla on konkurent.

Tegelikult tahaks kiiremas korras uut suurt sammu edasi, sest kui tootjad suudavad vähemalt välispidiselt luua nii isuäratavaid sõidukeid, võiks elektriautodest saada uus normaalsus. Porschest rääkides – induktsioonlaadimine on nüüd küll midagi sellist, mille kohta – kui see tuleb – saab öelda: seda Teslal ei ole! Ja sellist välimust nagu “Teslatapjal” – mis võtab kohinal põlvist nõrgaks – jah, seda ei ole ka….tahame näha, tahame sõita!

Allikas, video ja fotod: Porsche

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.