Esmaspäev, 20. mai 2024
Mitme Accelerista toimetuse liikme arvates viimase aja parima “juhi auto”, Toyota GR Yarise mudeliuuenduse eelmüük on alanud. Hinnad algavad 46 150 eurost.

Miks me GR Yarist nii kõrgelt hindame, on loetav ja vaadatav näiteks siin ja siin. Kuid aeg on märkamatult edasi rühkinud ja juba ongi näovärskendus tehtud. Ja mitte ainult näo!

Toyota GR Yaris
2020. aastal saabunud GR Yaris on lõbus ja suutlik iga ilmaga ja igas asendis

Uus disain ning tehnilised ja konstruktsioonilised uuendused lubavad pakkuda veelgi paremat sõiduelamust. Uue GR Yarise puhul on valikus Sport ja Premium varustustasemed ning neid saab tellida nii käsikasti kui esmakordselt ka automaatkastiga.

GR Yarise sõitjateruumis on tehtud olulisi muudatusi, et anda armatuurlauale autentne sportauto ilme ning keskenduda veelgi enam juhi vajadustele. GR-i meeskond kasutas võistlusradadelt ja rallisõitjatelt saadud sisendit juhtnuppude ümberpaigutamisel, et tagada selgem ülevaade ning kiirem juurdepääs vajalikule. Samuti paistab disain olema vähemalt osaline kummardus neljanda põlvkonna Supra juhikesksele sisemusele.

Toyota GR Yaris 2024

Muudatused GR Yarise välisilmes pole ainult kosmeetilist laadi. Taaskord on oluliseks mõjutajaks olnud professionaalsete rallisõitjate tagasiside ja võistluskogemus.

Mudeliuuendusega on jäädud truuks mudeli põhiomadustele – GR Yaris on kolmeukseline sportauto. Yarisega jagatakse vaid peegleid, tagatulesid ja antenni. Kõiki teisi elemente on muudetud, et saavutada optimaalne aerodünaamika ja haarduvus.

Toyota GR Yaris 2024

Ühena uuendustest on niigi maailma võimsaimast kolmesilindrilisest turbomootorist välja võlutud veelgi rohkem võimsust ja pöördemomenti – vastavalt 19 hj ja 30 Nm, maksimaalsed ilunumbrid on nüüd oma klassi parimad 280 hj ja 390 Nm. Uus on ka kaheksakäiguline Gazoo Racing Direct automaatkäigukast, mis on kohandatud võimalikult kiireks käiguvahetuseks.

Uus GR Yaris saab lisaks juba väljakujunenud värvidele Emotional Red 2, Precious Black, Pure White, Platinum Pearl White juurde ka uue, milleks on Deep Metal Grey.

Fotod: Toyota, Sten Ottep

KOMMENTEERI SIIN