Neljapäev, 23. mai 2024
Toyota avalikustas täna Euroopa autoostja soovide ja vajaduste põhjal loodud uue kompaktse linnamaasturi Yaris Cross. Tegu on juba kolmanda linnamaasturiga Toyota mudelinimistus. Yaris Cross on neist kompaktseim ja sihib aktiivse elustiiliga inimesi, kes vajavad praktilist ja kompaktset autot, mis saaks hakkama ka keerulisemates oludes.
Uus hübriidtehnoloogia

Yaris Crossi liigutab edasi Toyota uus, neljanda põlvkonna hübriidtehnoloogia, mis on loodud suuremate mudelite 2- ja 2,5-liitriste mootorite baasil. Tehnilisi detaile on hetkel veel vähe, kuid loodetavasti saame mõned täpsustused pärast videokõne inseneridega.

Tegu on 1,5-liitrirse kolmesilindrilise Atkinsoni tsüklis töötava mootoriga, mille hõõrdetegurit ja muid mehaanilisi kadusid on põhjalikult vähendatud ja kütuse põlemiskiirust optimeeritud. Tulemuseks on 40% kasutegur, mis seljatab sarnaste omadustega diiselmootorid kütusesäästlikkuse ja heitmete vallas.

Uue hübriidjõuallika tippvõimsus on 116 hobujõudu, pöördemomendi osas ei avaldata muud kui seda, et suur osa sellest on saadaval juba väga madalatel pööretel. Hoolimata veoskeemist lubatakse, et CO² heitkogus jääb alla 100 g/km (NEDC).

Nii esi- kui nelikveoline

Uus Yaris Cross on saadaval ka elektroonilise nelikveoga, mis on oma klassi hübriidajamiga autode seas ainulaadne. See süsteem võtab vähem ruumi ja on kergem kui mehaaniline, pakkudes kehvades ilmaoludes siiski täiendavat haardevõimet ja stabiilsust. Tänu kergusele on Yaris Cross Hybrid AWD kütusekulu ja heitmekogused aga väiksemad kui teistel nelikveolistel kompaktmaasturitel.

Tavaoludes käitub Yaris Cross esiveolisena, kuid tagatelg lülitatakse töösse nii kiirendamisel, paigaltvõtul kui ka libedates ilmaoludes.

Veelgi turvalisem

Yaris Cross on ehitatud Toyota GA-B platvormile, mis tagab kere jäikuse ja parandab seeläbi lisaks sõiduelamusele ka reisijate turvalisust. Toyota aktiivne juhiabisüsteem Toyota Safety Sense vähendab võimalust liiklusõnnetustesse sattuda, andes juhile teavet ja varaseid hoiatusi võimalike ohtude kohta ning sekkudes vajadusel ka pidurite ja rooli abil.

Autot hakatakse tootma järgmisel aastal Prantsusmaal ning see jõuab Eestisse 2021. aasta suvel.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN