Esmaspäev, 17. juuni 2024
Universaalkerega Renault Talisman jõuab peagi Eestis müügile: autot on müügisalongidesse oodata juunis. Mahuka Talismani hinnad algavad 23 690 eurost, just nii palju maksab diiselmootoriga ja Life varustustasemega auto.

Euroopas müüakse D-segmendi autosid (sedaane ja universaale kokku) igal aastal üle miljoni, sellest rohkem kui pool moodustavad universaalkerega sõidukid. Peagi turule jõudev universaalkerega Renault Talisman on omadustelt sarnane sedaaniga, lisatud on uut disaini ja keretüübile omast praktilisust.

abc-864x81-kodukale-renault

Sarnaselt Talismani sedaanversioonile,  on ka universaalkerega Talisman silmapaistvalt toreda välimusega ning varustatud Renault innovaatiliste tehnolahendustega. Universaalkerega Talismanil on peal 4Control nelikroolimine, mis kombineerituna aktiivvedrustusega annab autole väga hea manööverdusvõime.

Universaalkerega Talisman on oma sedaankerega sõsarast vaid 1000 eurot kallim. Odavaima, diiselmootoriga Life-varustuses auto hind algab 23 690 eurost. Talisman tuleb müügile neljas varustustasemes, neist eksklusiivseim on Initiale Paris, mille hind algab 36 190 eurost. Initiale Paris’ga käib kaasas eksklusiivne Améthyste Black välisviimistlus, spetsiaalne Nappa® nahkpolster ja tänu lamineeritud küljeklaasidele tõhusam mürasummutus.

[huge_it_gallery id=”129″]

MÕÕTMED

Universaalkerega Talismani välismõõtmed on sedaaniga sarnased: pikkus 4,86 m, laius 1,87 m, kõrgus 1,46 m, teljevahe 2,81 m. Sarnasust on ka proportsioonides – sujuv küljejoon ja kõrge vööliin. Poleeritud alumiiniumist katuseraamid toovad esile pika katusejoone. C-piilar ja kroomservadega külgaknad annavad viimistlusele omanäolisust. Tagumise akna kaldenurk lisab dünaamilisust veelgi.

LIHTSALT LIGIPÄÄSETAV PAKIRUUM

Universaalkerega Talismani pakiruumi maht on pakiruumi katteni 572 dm3, maksimaalne laadimissügavus on 1116 mm. Kui tagumiste istmete seljatoed alla klappida, suureneb laadimissügavus 2010 mm-ni ja maksimaalne maht peaaegu 1700 dm3-ni.

Tänu madalale laadimiskünnisele (571 mm), laiale laadimisavale (1074 mm) ja elektrilisele luugile (nagu sedaanilgi) on ligipääs pakiruumile väga lihtne. 60:40 suhtes alla kallutatavad tagaistmed on varustatud Easy Estate süsteemiga, mis võimaldab pakiruumis asuvate hoobade abil istmed kiiresti ühe liigutusega kokku klappida. Elektrilist tagaluuki, mis aktiveeritakse tagumise kaitseraua all jalga liigutades, saab kauba laadimiseks avada ja sulgeda käsi kasutamata.

RUUMIKAS JA MUGAV SALONG

Ruumikas ja hubane sõitjateruum, mugavad istmed
Universaalkerega Renault Talismani disainimisel on esikohale seatud juhi ja sõitjate mugavus. Täpselt nagu sedaan-Talisman on ka universaalkerega Talisman sõitjateruumi avaruse osas oma klassi liider. Sedaaniga võrreldes on universaali tagaistmel 30 mm rohkem pearuumi (kokku 886 mm).

Pearuum ees: 902 mm
Pearuum taga: 886 mm
Põlveruum taga: 262 mm
Üle 25 liitri panipaiku

Esiistmetel on kuni 10 võimalikku reguleerimisvõimalust (neist 8 elektrilised) ja istmepadi, mille pikkust saab muuta 60 mm ulatuses (Initiale Paris varustustasemel). Nimmetuge saab reguleerida neljas suunas (kõrgus/sügavus), lisavarustuses on ka massaažifunktsioon. Võimalik on valida soojendusega istmepadjad ja seljatoed. Esiistmel on kuni kuue profiili mälu. Integreeritud ventilatsioon lisab mugavust kuuma ilma korral. Esiistmete seljatugede tagumisel küljel on kasutusel uus Cover Carving Technology, mis annab tagaistujatele üle 3 cm põlveruumi lisaks.

MOODNE TEHNOLOOGIA SÕIDUMUGAVUSE TEENISTUSES

Sarnaselt hiljuti turule toodud sedaan-Talismanile on ka universaalkerega Talisman innovaatilise tehnoloogiaga silmapaistvalt hästi varustatud. 4Control nelja ratta juhtimine kombineerituna aktiivvedrustusega annab autole erakordselt hea manööverdusvõime.

Esmakordselt selles klassis on Renault Talismanil (nii universaalil kui ka sedaanil) 4Control nelja ratta juhtimine kombineeritud aktiivvedrustusega. Linnaliikluses annab see sõidukile erakordselt hea manööverdusvõime. Kurvistabiilsuse ja -võimekuse osas (eriti, kui on tarvis teha põikemanöövreid) ning sõidukindluse ja -mugavuse osas näitab Renault täiesti uut kvaliteeti.

Renault Multi-Sense tehnoloogia võimaldab nelja eelprogrammeeritud seadistuse abil (Comfort, Sport, Neutral, Eco) muuta sõidurežiimi vastavalt juhi meeleolule. Viiendana on valikus vastavalt juhi soovidele täies ulatuses muudetav Perso-režiim.

Tänu otsevaliku-nupule on võimalik Talismani sõidurežiimi hetkega muuta. Kiirelt ja ainult kahe klikiga saab näiteks mugava Comfort-režiimi vahetada Sport-režiimi vastu ja vastupidi. Talismanile iseloomulik madal raskuskese ja istumisasend võimaldavad Multi-Sense süsteemi eeliseid veelgi paremini ära kasutada, eriti kui valida dünaamiline Sport-režiim.

Sõitjateruumi meeleolu saab muuta ka valgustusega (sinine, punane, pruun, roheline või lilla), näidikutel kuvatava info esitlusviisi ja värvi ning mootori häält.

TAHVELARVUTI JA KVALITEETNE HELISÜSTEEM

Universaalkerega Renault Talismani varustusse kuulub R-Link 2 multimeedia-tahvelarvuti, mis on saadaval kas seitsmetollise lai- või 8,7-tollise püstformaadis ekraaniga. R-Link 2 kontrollib sõiduki juhiabisüsteeme ning ka kõiki standardtoiminguid nagu navigeerimine ning heli- ja kliimaseade. Puutetundliku ekraani funktsioone täiendavad kiirvaliku nupud, keskkonsoolil asuv multifunktsionaalne pöördvalits ja lisanupud roolil.

Universaalkerega Talismanil kasutatakse spetsiaalselt sellele mudelile loodud BOSE® Surround Sound helisüsteemi 12 võimsa kõlari ja lisaks veel bassikõlariga.
CenterPoint® Technology muudab stereosignaali mitmekanaliseks signaaliks ja tekitab ruumilise heli. Bose® digitaalne signaalitöötlus kasutab ära Talismani sõitjateruumi akustilisi omadusi, et anda edasi muusika igat nüanssi.

NUTIKAD JUHIABI SÜSTEEMID

Kindlustunnet lisavad: adaptiivne kiirushoidik, hädaolukorra aktiivpidurdus.

Hoiatavad: sõidurajalt välja kaldumise hoiatus, ohutu pikivahe hoiatus, liiklusmärkide tuvastus ning lubatud kiiruse ületamisel rakenduv hoiatus, pimenurgahoiatus.

Abistavad: tagurduskaamera, automaatsed päeva- ja kaugtuled, elektriline seisupidur, head-up näidik, parkimisandurid ees, taga ja külgedel, parkimisabi.

Eraldi töölerakendatav värviline head-up näidik edastab kasulikku teavet: sõidukiirust, navigeerimisinfot, juhiabisüsteemide infot.

[huge_it_gallery id=”130″]

RIKKALIK VALIK JÕUALLIKAID

Mootorivalikus on kaks bensiinimootorit ja kolm diiselmootorit:

Energy TCe150 ja Energy TCe 200 ühendatakse seitsmekäigulise topeltsiduriga EDC automaatkäigukastiga.
Energy dCi 110 ühendatakse kuuekäigulise manuaalkäigukastiga.
Energy dCi 130 on samal moel ühendatud kas kuuekäigulise manuaalkäigukastiga või kuuekäigulise topeltsiduriga EDC automaatkäigukastiga.
Topeltturbo-Energy dCi 160 on saadaval ainult koos kuuekäigulise topeltsiduriga EDC automaatkäigukastiga.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Siin polegi pikka juttu. Kui esimene universaalne Talisman oma rattad Eestimaa pinnale toetab, meie sellega sõitma läheme ja proovisõiduloo teieni toome! Seniks aga tasub meelde tuletada, mis tundega viis Lena tagasi sedaan-Talismani võtmed.

Allikas ja pildid: Renault

Moodne ja galantne suhteekspert Renault Talisman

KOMMENTEERI SIIN