Esmaspäev, 15. juuli 2024
Mitu BMW elektrisõidukite valdkonna juhti, sealhulgas 20-aastase staažiga veteran Carsten Breitfeld, kes arendas välja i8, lahkus Baieri autotootja ridadest ja liitus Hiina elektriautode startupiga.

Kõnealuse uue elektriautode startupi nimi on Future Mobility Corp ning selle selja taga seisab investeerimisettevõte Tencent Holdings, mis on Hiinas oluline valdusfirma märkimisväärsete investeeringutega riigi suurimates interneti-, videomängude- ja sotsiaalmeediaettevõtetes.

Grupp avalikustas oma huvi elektrisõidukite vastu eelmisel aastal, lansseerides koos teiste Hiina tehnikamagnaatidega NextEV nimelise ettevõtte, mis väidetavalt arendab elektrilist superautot ja on juba kogunud üle 500 miljoni dollari. Detsembris sai teatavaks, et ettevõtte Ühendriikides opereerimise eest vastutavaks isikuks sai endine Cisco ja Motorola tehnikadirektor Padmasree Warrior.

Sarnaselt teisele elektrisõidukitesse investeerivale Hiina tehnikaettevõttele, LeEco-le, mis on investeerinud vähemalt kahte elektriautoarendajasse – Faraday Future ja Atieva – , tundub Tencent oma uue projektiga riske maandavat.

Koos Breitfeldiga pidavat startupiga ühinema veel kolm võtmeisikut BMW i-divisjonist. Nende hulgas on Dirk Abendroth, kes arendas välja i-seeria jõuülekanded, Benoit Jacob, kes oli i disainijuht, ja Henrik Wenders, i tootejuht.

Kuigi neli sellise kaliibriga töötajat moodustavad Future Mobility meeskonnale tuntava lisanduse, on tegemist kat tõsise hoobiga BMW elektrisõidukite ambitsioonile, mille raames peaks praegu arendatama täiselektrilist linnamaasturit. BMW keeldus teemat kommenteerimast.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]See on see häda geeniustega – neid võib olla raske paigal ja rahulolevana hoida. Ikka tahavad nad minna vapralt sinna, kus keegi pole veel käinud, ja BMW-sarnases hiiglaslikus ettevõttes võib see mingil hetkel keeruliseks osutuda, kuna suured masinavärgid teatavasti muudavad kurssi aeglaselt ja vahel ka vastumeelselt. Arvata võib, et innovatsiooni ihkava mõistuse jaoks kaotab “teeme järgmise müügihiti” ühel hetkel oma uudsuse ning näib lihtsam kuskil mujal oma rida ajada.

Allikas: Electrek, foto: BMW

KOMMENTEERI SIIN