Laupäev, 20. aprill 2024
Škoda Octavia on läbinud põhjaliku uuenduskuuri
Autol peal uue põlvkonna infolust ja ühenduvus internetiga
Moodsad, keskklassilt tuttavad juhiabisüsteemid
Säästlikud ja võimsad uued jõuallikad

Octavia, Škoda enimostetud mudel on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Aasta lõpus müügile jõudev uus Škoda Octavia on uuenenud disaini, tipptasemel juhiabisüsteemide, info-, meelelahutus- ja ühenduvuslahenduste ning uuenud varustusega. Uus on nii sedaan kui ka universaalmudel ning nähtu põhjal võib ennustada eduloo jätkumist

škoda octavia

“Škoda Octavia on kompaktklassis alati näidanud kõrgemat taset. Octavia on alguspäevist saadik olnud margi silmapaistva arengu suunanäitajaks. Nii on ettevõte saavutanud oma kindla koha maineka rahvusvahelise autotootjana, olles esindatud enam kui 100 riigis. Uus, põhjalikult uuendatud Octavia on valmis olema järgmiste uuenduste eestvedajaks, ” kinnitas Škoda tegevjuht Bernhard Maier.

Škoda Octavia on Tšehhi autotootja tõeline bestseller. Oma segmendis on Octavia loonud uued standardid nii ruumikuse, funktsionaalsuse, turvalisus- ja mugavusvarustuse, disaini ning hinna-kvaliteedi suhte osas.

20 aasta jooksul, alates turulenaasmisest aastal 1996, on viis miljonit ostjat üle maailma valinud endale mõne Octavia mudelivariandi. Nüüd on põhjaliku uuenduskuuri läbinud Octavia eesmärgiks jätkata oma eelkäijate edulugu ning tugevada tšehhi autotootja positsiooni rahvusvahelisel autoturul.

[nextpage title=”VÄLIMUS JA RUUM”]

Uue Škoda Octavia väliskujundus on muutunud veelgi voolujoonelisemaks, eriti auto esiosas. Kaksikesituled lisavad välist sära ning valgustavad teed leedtehnoloogia abil. Sõiduki ninaosa on jõulisem, laiem ja isikupärasem, ka logo tõuseb endisest selgemalt esile.

Salongiruum on omas klassis jätkuvalt eeskujulikem. Nii sedaani kui ka universaalmudeli salong on 1782 mm pikk ning tagaistmel on põlveruumi 73 mm. Pagasiruumi mahtuvus on vastavalt 590 ja 610 liitrit, kokkuklapitud tagaistme seljatoega aga lausa 1580 ja 1740 liitrit. Škoda Octavia Combi lisavarustuses on ka elektriline tagaluuk.

161027-skoda-octavia-02

[nextpage title=”INFOLUST JA INTERNET”]

Uuenenud on ka info- ja meelelahutussüsteem. Kõik neli varianti – Swing, Bolero ning navigatsioonisüsteemiga Amundsen ja Columbus – on nüüd varustatud puutetundliku klaasekraaniga. Columbusel on 9.2-tolline kuvar, tippmudelil WLAN hotspot ning soovi korral ka SIM-kaardi moodul, mis võimaldab ülikiiret LTE internetiühendust.

Uuel Octavial on nüüdsest peal ka tipptasemel ühenduvuslahendused. Škoda Connect on jaotatud kaheks mooduliks – Infotainment Online ning CareConnect. CareConnect on saadaval kõikidel uue Octavia varustustasemetel, välja arvatud G-TEC.

161027-skoda-octavia-05

[nextpage title=”TURVALISUS JA MUGAVUS”]

Škoda Octavia abisüsteemid on samuti läbinud uuenduskuuri ning auto uusversioon on varustatud niisuguste tehnoloogiliste lahendustega, mida seni kasutati vaid keskklassisõidukitel.

Juhul, kui uut Octaviat kasutada haagise veoks, võtab haagiseabi aeglasel tagurdamisel roolikeeramise enda peale. Front Assist süsteemi täiendab nüüd ka ennetav jalakäijate kaitsesüsteem, täiustatud on ka parkimisabi.

Turvalisele reavahetusele ning tagurdamisele aitavad kaasa tagumine radar, pimenurgaandur ning Rear Traffic Alert. Tahavaatekaamera pilt on kuvatud pardaekraanile, nii saab autojuht hea ülevaate kõigest, mis jääb sõiduki taha.

Rohkesti on ka uusi ‘Simply Clever’ lahendusi – programmeeritav võti, mis võimaldab erinevatel autokasutajatel salvestada oma seadeid, soojendusega rool, esiistmete seljatugedes olevad kokkuklapitavad lauakesed, pudelihoidjad, mis aitavad plastpudeleid hõlpsamini avada ning universaalmudelil pagasiruumis eemaldatav valgusti.

161027-skoda-octavia-combi-04

[nextpage title=”JÕUALLIKATE VALIK”]

Uue Škoda Octavia mootorivalikus on 5 TSI ja 4 TDI jõuallikat, mis on võimsad, kuid samas säästlikud. Töömahult on valikut alates 1.0 kuni 2.0 l, võimsust 63 kW (84 hj) kuni 135 kW (184 hj). Peaaegu kõik uue Octavia mootorid on saadaval kombinatsioonis 6- või 7-käigulise DSG või manuaalkäigukastiga.

Nelikvedu on võimalik 1.8 l TSI ja 2.0 l TDI puhul. Veermiku osas on lisavarustuses dünaamiline veermikukontrollisüsteem Dynamic Chassis Control (DCC), mis võimaldab juhil valida meelepäraseid rooli- ja vedrustusseadeid kolme eelseadistatud lahenduse – Comfort, Normal ja Sport vahel. Erineva disainiga kergsulamvelgi suurusvahemikus 16 – 18 tollini.

Uuenenud Škoda Octavia sedaan ja universaal on tellimusteks saadaval käesoleva aasta lõpus, tarned algavad 2017. aasta algul.

161027-skoda-octavia-03

Allikas ja meedia: Škoda

Rattalaat tuleb jälle! 5. novembril, Škoda Laagri majas läheb kauplemiseks!

KOMMENTEERI SIIN