Kolmapäev, 29. mai 2024
Koos T4 põlvkonnaga lahkusid VW bussid 20 aastat tagasi USA ja Kanada turult, kuid see on siiani kultussõiduk New Yorgist San Francisconi. T1, T2 ja T3 tagamootoritega bussid on ka 2023. aastal California, Florida ja Long Islandi rannaparklates endiselt tavaline vaatepilt. Ring saab nüüd uuesti täis, sest pika telgede vahega 7-kohaline ID. Buzz tuleb tagasi Põhja-Ameerikasse, nüüd aga juba elektrilise tagaveoga.

Maailma esmaesitlus leidis aset 2. juunil surfarite paradiisis Huntington Beachil, mis asub Los Angelese lähedal Pacific Coast Highway ääres. Sõidukit esitleti suurimal VW busside festivalil USA-s kui austusavaldust fännidele ja tervele riigile. Samas tervitab Ameerika ID. Buzzi saabumist heldelt: New Yorgist San Francisconi hakatakse 2. juunit tähistama kui Volkswageni bussi päeva.

VW ID.Buzz

Bussi esitlustuur jätkub kolme nädala pärast Saksamaal, kui toimub 7-kohalise ID. Buzzi esmaesitlus Euroopas. Selleks on valitud täiuslik aeg ja asukoht: 23.-25. juunil Hannoveris peetav rahvusvaheline VW busside festival, mis on Euroopa suurim VW busside kohtumispaik.

Thomas Schäfer, Volkswagen AG juhatuse liige ütles: „Volkswagen on väga tugev üleilmne automark, millel on suurejooneline ajalugu, miljonid truud fännid ja legendaarsed sõidukid. See on selgelt näha siin, USA suurimal VW busside festivalil. Seetõttu on mul hea meel, et Volkswageni grupi Ameerika meeskond tähistab seitsmekohalise ID. Buzzi esmaesitlust just siin. Selle mudeliga astume suure sammu, et saada taas tõeliseks armastuse brändiks.”

VW ID.Buzz

VW bussil on USAs pikk ajalugu ja tõeline kultussõiduki staatus. Volkswageni tarbesõidukite divisjoni müügi ja turunduse eest vastutav juhatuse liige Lars Krause ütles samuti, et ID. Buzz toob tagasi autonduse elutunnetuse. „USAs, Kanadas ja Euroopas on VW buss aastakümneid kehastanud ainulaadset ellusuhtumist. Pilt legendaarsest T1-st Woodstockis on unustamatu. Selle vabaduse sümboli DNA elab edasi meie ID. Buzzis.”

VW ID.Buzz

4962 mm pikk ja kuni seitsme istmega suur ID. Buzz on Põhja-Ameerikas turule toomiseks suurepäraselt ette valmistatud. Samal ajal laieneb ka sellel võimalike kasutusalade valik Euroopas. Telgede vahe on 250 mm võrra pikem ning see lisapikkus loob ruumi kolmandale istmereale, tagab kuni 2469 liitrit pagasiruumi mahtu ning võimaldab leida ruumi uuele, suuremale 85 kWh akule, andes nii veelgi suurema sõiduulatuse. Uus soojuspump suurendab talvel efektiivsust.

Suur ID. Buzz saavutab kiiruse 100 km/h vaid 7,9 sekundiga. 2024. aastaks on välja kuulutatud nelikveoline versioon GTX, mille võimsus on 250 kW (339 hj). ID. Buzz GTX suudab 0–100 km/h sprindi läbida 6,4 sekundiga.

VW ID.Buzz

Suure elektrilise VW bussi uute funktsioonide hulka kuuluvad ka esiklaasinäidik, uue põlvkonna täiustatud teabe- ja meelelahutussüsteem ja nutitelefoni abil kaugparkimine. Samas toob värskelt loodud kõrgtehnoloogiline nutika klaasiga panoraamkatus meelde 1950ndate legendaarse Samba bussi. Oma 1,5 ruutmeetriga on see suurim klaaskatus, mille Volkswagen on kunagi ehitanud.

VW ID.Buzz

Nutikat klaasi saab puutetundliku liuguri või häälkäskluste abil muuta läbipaistvast läbipaistmatuks ja vastupidi. Põhja-Ameerika versioonidel on ka jahutusega istmed ja valgustatud Volkswageni logo auto ninaosal.

Esimesed ID. Buzzid jõuavad Ameerikas klientideni 2024. aastal. Peaaegu samaaegselt on pikendatud telgede vahega ID. Buzz saadaval ka Euroopas. Sarnaselt Multivanile ja Bulli T6.1-le toodetakse kõik ID. Buzzid Hannoveris asuvas Volkswageni tarbesõidukite peatehases, mida võib pidada VW busside perekonna koduks.

Meedia: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN