Neljapäev, 30. mai 2024
Septembris esitletav uue põlvkonna 3008 on esimene “hõljuva” kokpiti ja rooliga Peugeot. Autojuhi jaoks võiks see tähendada turvalisemat sõidukogemust, kus segajad on senisest paremini fookusest välja lükatud.

This slideshow requires JavaScript.

Peugeot on juba aastaid olnud silmapaistev “teisitimõtleja” ning tänu sellele on selle mudelid ka kinnisilmi ära tuntavad.

Koos 3008 põlvkonnauuendusega astutakse järgmine samm ning muudetakse i-Cockpit veel ägedamaks: ei juhtu just iga päev, et nn massitoodetel on pardal ulmeline kumera ekraaniga kokpit ja rool “hõljub” minema. Ka meeleoluvalgused, mida tänapäeval iseenesest mõistetavalt reisijateruumi paigutatakse, annavad tunde, et liugled tulevikku.

i-Cockpit on lõvisid saatnud juba üle kümne aasta: värvilised kellad ja viled, häälkäsklused, lõhnaandurid, 3D efektid, kohandatavad nupud jne jne on olnud mugavused, millega – kui harjud – igapäevaselt oma autosõite ülevaatlikumaks teha.

Olgu kellade ja viledega kuis on, peamine põhjus, miks sellist ekraani autosse paigutada, on parem nähtavus ja seeläbi vähem segajaid sõidu ajal. Mida suuremad numbrid, seda rahulikumalt sa neid vaatad ning sõidule keskenduda ka saad.

21 tolli selget pilku

Nüüd siis kumerate servadega 21-tollise panoraamekraan mis ühendab endas tuuleklaasinäidiku ja keskse puuteekraani – seni oleme sarnaseid lahendusi näinud noobelautode kabiinides.

Panoraamekraan ulatub armatuurlaua vasakpoolsest servast keskkonsoolini ja “hõljub” tänu kavalale kabiini peidetud kinnitusele armatuuri kohal.

Ekraani paigutusega on silmas peetud optimaalset ergonoomikat ja see on kergelt juhi poole kaardus, olles samal ajal paremal pool istuvale kaasreisijale suurepäraselt ligipääsetav. Ekraani vasakul pool kuvatakse sõiduinfo kiirusest energiakuluni, armatuurlaua keskel olev puuteekraan võimaldab reguleerida meediat ja sisekliimat ning paarida seadmeid.

Armatuurlaua keskosas asuvad i-Toggles-nupud. Need on täielikult kohandatavad puutetundlikud nupud, mida saab programmeerida kümnele lemmikfunktsioonile, näiteks eelsalvestatud sihtkohta navigeerimise alustamine, raadiojaama kiirvalik, kliimaseadme seadistamine kasutajale ideaalsele temperatuurile jne. Ka keskkonsool on õhuline ja paigutus jätab rohkem ruumi hoiulaegastele ja telefoni juhtmevabale laadimisele.

Käigukast ja rool

Automaatkäigukasti valits asub nüüd roolist paremal, käivitusnupu kõrval. Ergonoomiline paigutus võimaldab lihtsat juurdepääsu mootori käivitamisele ja käigu lülitusele ühe intuitiivse liigutusega.

Kompaktne rool on alati olnud i-Cockpiti põhielement ning seda on nüüd põhjalikult ümber disainitud, et anda veelgi paremat sõidutunnetust ja mugavust. Jätkuvalt kompaktne kuid moodsam: keskosa on väiksem ja see on rooli kodaratest justkui eraldatud – “hõljub” nagu kokpit!

Rooli puutetundlikud juhtnupud teevad vajutamisel kasutaja ergonoomika huvides tuntava klõpsatuse. Juhi sõrmed tuvastatakse automaatselt, kuid nupud aktiveeritakse ainult vajutamisel, et vältida juhuslikest liigutustest tulenevaid valesignaale. Uuendusena on rooli taga kaks õhukest nuppu.

Pildid: Peugeot pressiruum

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN