Teisipäev, 16. juuli 2024
Volvo ja sellele kuuluv sooritusmasinate tootja Polestar on kuulutanud välja oma kiireimad autod – uued 367-hobujõulised Polestari S60 sedaani ja V60 universaali.

Mõlemad autod suudavad nullist sajani kiirendada 4,7 sekundiga ja nende tippkiirus on piiratud 250 km/h-ni. Jõuallikaks on spetsiaalselt järele aidatud versioon Volvo auhinnatud neljasilindrilisest Drive-E mootorist.

Polestar võttis algsed V60 ja S60 ja lisas suurema turbo, kompressori, uued kepsud, uued nukkvõllid, suurema sisselaske ja võimekama kütusepumba, et mootorit täiustada. Neljasilindriline, kaheliitrine Drive-E mootor, mis kahekordse ülelaadimisega arendab nii S60 kui V60 Polestaril 367 hobujõudu ja 470 Nm väänet. Seda täiendab BorgWarneri nelikveosüsteem ja uus Polestarile seadistatud kaheksakäiguline Geartronicu automaatkäigukast.

Lisaks uutele sooritusele orienteeritud osadele on Polestar auto kaalu tuntavalt vähendanud. Polestari S60 ja V60 on esiteljekoormus on 24 kilo väiksem ja autod on eelmiste mudelitega võrreldes 20 kilo kergemad.

Niels Möller, Polestari üldjuht ütles: “Need autod on tõeliselt kiired, kuid nad on midagi enamat. Neis on kombineeritud Polestari 20 aasta pikkune võidusõidusugupuu ja Volvo sisemine pragmatism ja inseneripärand. Need on väga kiired autod, mida saab igapäevaselt kasutada.”

Esimesed tänavalegaalsed Polestari autod jõudsid 2014. aastal piiratud turgudele. Täna on Polestaril hea meel teatada, et Polestari müüvate turgude arv kasvab 13 pealt 47-le ja tootmine kahekordistub 750 autolt 1500-le.

Mõlemal autol on tihedad sidemed Polestar Cyan Racingu uue FIA WTCC sarja auto Volvo S60 Polestar TC1-ga. Uutel tänavaautodel on sama šassii, mootor ja arendusmeeskonna filosoofia.

“Kuigi kasutusel väga erinevatel viisidel, on neil autodel ühist muudki kui tehnoloogia. Põhifilosoofia on sama, arendajad on sama kirega inimesed. Iva on sooritusvõime loomises, mida saab kasutada kõikides situatsioonides, vahet pole, kas asi on tiitlivõidus või võimaluses aastaringselt nautida turvalist, funktsionaalset ja lõbusa juhitavusega autot,” ütles Polestar Cyan Racingu võidusõidu ja arenduse sõitja Thed Björk.

Polestar S60 ja V60

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ajaloo kõige võimsama Polestar-sõiduki tegi Volvo 2013. aastal, esmalt Austraalia turu jaoks. 350-hobujõulise turbomootoriga Volvo S60 Polestar, mis sajani kiirendas 4.9 sekundiga ja mille maksimumkiirus oli 250 km/h sai kiirelt populaarseks ja nüüd on Polestar- versioonis Volvod kõikjal oodatud. Mis siin muud öelda, kui et ilus-ilus, andke siia, me sõidame ja siis räägime pikemalt. Tõsi, meie müügisaali Polestare ei veeretata, kes sõita tahab, peab kataloogist tellima ja siis… me oleme õrnalt kadedad.

Allikas ja meedia: Volvo

KOMMENTEERI SIIN