Teisipäev, 16. aprill 2024
20. märtsi seisuga jätkavad Tallinna Lennujaamast lendamist veel kuus lennufirmat kaheksasse Euroopa sihtkohta. Lennud Eesti suursaarte ja mandri vahel on peatatud. Kodumaine XFly teeb “päästelende” ja toob lõksujäänud eestlasi kodumaale. Ka reisifirmad korjavad omasid kokku.

Valitsus on kutsunud kõiki eestlasi kiiresti kodumaale naasma, ent jagub neidki kel valitsevast COVID-19 segadusest küllalt saanud ja kes otsustavad lennata kuskile maailma kaugeimasse nurka. Kuhu Tallinna Lennujaamast üldse veel pääseb ja mismoodi?

Eesti saartele lennata ei saa

Kolmapäeval, 18. märtsil peatas Maanteeamet seoses eriolukorraga ning Saaremaa ja Hiiumaa valdade ettepanekul  liinilennud Saaremaale ja Hiiumaale kuni eriolukorra lõpuni.

Peaministri 14.03.2020 korraldusega nr 30 kehtestati liikumispiirangud Saaremaa, Hiiumaa, Vormsi, Ruhnu, Kihnu ja Muhu valla ning Manija saare territooriumil. 

XFly teeb erilende

Hiljaaegu oma kaubamärgi RegionalJet’ist XFly’ks vahetanud Nordica tütarfirma on kogu selle nädala teinud erilende kohtadesse, kus eestlased lõksu jäänud. 

21. märtsil tehakse kaks erilendu Ühendkuningriigist ja Rootsist. Laupäeval väljub lend Norwichist (UK) kell 11:00 ning Stockholmist kell 14:50. Täpsem info on saadaval www.nordica.ee/lendamekoju.

XFly’l on lennukid ja meeskonnad ning ollakse valmis reageerima kohe ja välja lendama sihtkohta, kus on kaardistatud piisav hulk hädas olevaid reisijaid. “Piisav hulk” on meediast seni läbi käinud info kohaselt mitukümmend inimest ning pikemate kui 3h päästelendude puhul tuleb arvestada lennukite vahemaandumise vajadusega. 

Tallinna Lennujaamast lendab paar kompaniid

Praegu saab Ryanair’iga Berliini, Düsseldorfi, Edinburghi ja Londonisse, kuhu teeb lende ka Easyjet. Lufthansa lendab Frankfurti ja lennufirma Belavia Minskisse.

Norwegian jätkab lende kuni 23. märtsini Oslosse ning Turkish Airlines teatas, et hoiab Tallinn-Istanbuli lennuliini töös kuni 28. märtsini.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul on need praeguse seisuga sihtkohad, kust saab Eestisse ka tagasi lennata. Lennufirmad on vähendanud nendel liinidel lennusagedusi, kuid praegu jätkavad veel lendamist.

Tasub meeles pidada, et informatsioon muutub tundidega. Kõige kindlam viis lendu planeerida on jälgida lennuplaani ja suhelda lennujaama, oma reisifirma või lennuettevõttega. Kui reisimine ei ole hädavajalik, ei ole tarvis kuskile minna.

Lennujaam käsitleb praegust olukorda ajutisena ning jääb avatuks reisijatele ning kauba-, meditsiini- ja eralendudele, aga kui olukord muutub, kehtestatakse uued meetmed, ei pruugi seegi nii jääda. 

Tallinna Lennujaamast saabuvate ja väljuvate reisijate arv on kahe nädalaga langenud viiendiku. Juba veebruari lõpus hakkas reisijate arv langema. Lõplik kriisi mõju reisijate arvule selgub suve teises pooles, mil loodetakse kriisi lõppu.

Lennujaam on investeerinud nii oma töötajate kui ka reisijate ohutusse. Terminali puhastatakse sagedamini, samuti on reisijatele ja töötajatele tehtud kättesaadavaks täiendaval hulgal desinfitseerimisvahendeid. Check-in’i ja lost & found infopunkti lettidele on paigaldatud kaitseklaasid. 

Kaanepilt: Ylle Tampere/Sardiinia

Loe siit kõiki meie portaali COVID-19-teemalisi lugusid

KOMMENTEERI SIIN