Neljapäev, 18. juuli 2024
Auto müügihind on õiglane siis, kui see leiab kiirelt uue ja rahuloleva omaniku. Kui valmistuda autot müüma, on sul kindlasti olemas umbkaudne ettekujutus, mis su neljarattaline võiks väärt olla. Võib-olla on see hind, mida ostes ise sõiduki eest maksid, miinus mõned kriipsud-kraapsud? Kuidas oma plekk-liisu väärtust tegelikult hinnata? Koostasime selleks auto tegeliku väärtuse arvutamise ABC. Neid soovitusi järgides saate teada oma sõiduvahendi õiglase hinna.

[dropcap]VAATA INTERNETIST[/dropcap]Põhiline veebileht, kuhu sõiduki ostu-müügi-vahetuse mõttega pöörduda, on auto24. Seal saad enda omaga sarnaste autode kuulutuste hindade põhjal esmase ettekujutuse, mis hinnaga sellist autot võiks müüma hakata. Pea siiski meeles, et tehingusse minnakse enamasti madalama hinnaga kui kuulutuses toodud, seega arvesta müügist saadavat raha planeerides pigem hinnaskaala madalama otsaga.

[dropcap]ARVESTA DETAILIDEGA[/dropcap]Arvesta kindlasti oma autot teistega võrreldes mootori, läbisõidu, üldise seisukorra ja lisadega. Muidugi on sõiduki vanus paljudele tähtis, kuid läbisõit ja üldine seisukord annavad selle eluloo kohta paremat aimu.

Pärast detailide läbikaalumist võib neljarattalise reaalne väärtus siiski olla vägagi subjektiivne. Mõned värvid on atraktiivsemad, mõned lisad nö. kohustuslikumad ning kütuse liik ja mootori suurus-võimsus on küllaltki isikliku eelistuse küsimus. Odavamate autode puhul võib hinda lisaks tugevalt mõjutada näiteks kaasaantav jooks uusi (eriti talve)rehve või installeeritud helisüsteem.

[dropcap]MILLEKS SEDA VAJA ON[/dropcap]Ega enamasti auto tavakasutuse juures ei olegi. Siiski, kui on aeg autot müüa, on kasulik seda teada, sest vaevalt keegi tahaks müüa oma autot liiga odavalt või ebareaalset hinda küsides potentsiaalset ostjat eemale peletada. Samuti on seda vaja kaskokindlustuse puhul, kus makse arvutamisel on vajalik määrata auto väärtus.

auto euro raha

Päriselus on autot müües selle eelduslikust turuhinnast aga olulisem hind, mida ostja on selle eest nõus maksma. Lisaks on suur vahe selles, milline on auto väärtus, ja milline on auto väärtus sinu jaoks. Hea usaldusväärne auto, mis sobib su vajadustega, võib olla pea hindamatu.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Muidugi oleks hea, kui sa oma neljarattalise müügiga suurt vaeva nägema ei peakski – mõtled aga välja, mis su plekk-liisu maksta võiks, paned kuulutuse üles ja juba ongi ostjate järjekord ukse taga. Tegelikkuses asi nii muidugi ei käi, kasutatud autode müüjaid on kõik kohad täis ning õige valiku tegemine on nagu nõela heinakuhjast otsimine. Seega tasub vaev, arvutada oma sõidukile õiglane hind, end päris kindlasti ära.

Allikas: Wheels for women

KOMMENTEERI SIIN