Reede, 14. juuni 2024
Viimaste teistsuguste aastate jooksul avastasid või taasavastasid paljud enda jaoks arvutimängud, sealhulgas ka siinkirjutaja.

Hüppeliselt kasvanud mänguhuvi tõttu võttis Philips ette ja värskendas oma mängurimonitoride valikut ning selles loos tutvustan lähemalt Philipsi lipulaeva Momentumi mudeleid, täpsemalt M3000 ja M5000 seeria kuvareid.

Kui M3000 on pigem universaalsõduri rolli täita suutvate monitoride seeria, siis M5000 on mõeldud tõsisematele huvilistele. Kuid kõigest oma järjekorras!

M3000 seeria – sobib kõigeks, mõistlik hind pealekauba

Juba eelmise aasta lõpus turule toodud seeria koosneb monitoridest, mis on saadaval nii 24- kui 27-tollisena. Mängudeks enam kui suutlikud monitorid sobivad tänu oma minimalistlikule disainile ka kontorisse – vaid monitorijala nurgelise disaini osas on riske võetud, ent raam on metalse tekstuuriga ja õhukeste äärtega, et soovi korral ka mitu kuvarit kõrvuti paigutada saaks.

Lisaks kenale disainile pakuvad M3000 seeria monitorid kuni QHD resolutsiooni, 144-165 Hz värskendussagedust, 1 ms (MPRT) reaktsiooniaega ja Ultra Wide-Color tehnoloogiat. Kõigi monitoride kiire kasutajaliides on loodud mänguritele mõeldes, viimase põlvkonna konsoolide taha ühendades saab kätte kuni 120 Hz värskendussageduse.

Philips M3000 seeria monitor

Kõiki seeria monitore saab jala otsas kallutada, kuid edasiste erinevuste lahkamiseks tuleb juba nimede virrvarri sukelduda.

Loogika on tegelikult lihtne – nimi algab tollidega (24 või 27), edasi järgneb mudelikood M1N3200 ja lõpust leiab täheühendid VS, VA ja ZA, kus VS on soovitusliku 229€ jaehinnaga kõige odavam, VA maksab 239 ja ZA 249 eurot. Mida siis nende kümneeuroste hüpetega saab?

Peamiselt monitori jala otsas sättimise mitmekülgsust, kuid ka ekraanipaneeli tüübi – kui mudelid VS ja VA on suurepärase kontrasti ja laia vaatenurgaga VA-paneeliga, siis mudel ZA saab veidi parema IPS-paneeli, mis on konkurentsialtimatele mänguritele parem valik kui VA.

Kuigi VA on parema kontrastiga, on IPS-i vaatenurk ilma värvi- ja eredusemuutusteta veelgi laiem ning olenemata värskendussagedusest ka pilt pisut selgem ja tempoka mängu juures vähemate moonutustega.

Seega, milline monitor kellele sobib? Selleks tuleb endalt küsida, milleks monitori enim kasutad ning kas sättimise paindlikkus on oluline. Kui pigem filme ja videoid vaatad, tööd teed ja niisama lõõgastumiseks mängid, siis sobivad kindlasti nii VS kui VA. Samas, hinnavahe on nii tilluke – miks mitte kohe ZA võtta?

… või hoopis?

M5000 seeria on veelgi selgema suunitlusega mängimisele ning lähemalt tutvustaksin neist samuti kolme monitori. Kõigi disain on samasugune nagu M3000 seeria kuvaritel, kuid tehniline võimekus veelgi muljetavaldavam.

Esimene on 27M1N5200PA – 27-tolline, Full HD resolutsiooniga, ülikiire 240 Hz värskendussagedusega ja ISP-paneeliga ekraaniga. Reaktsiooniaeg on veelgi parem 0,5 millisekundit (MPRT) ning see monitor särab juba e-spordi tarbeks. Soovituslik jaemüügihind on omas klassis väga mõistlik 419€.

Veidi kallimalt, 479 euro eest saab soovija teha kompromissi resolutsiooni kasuks – kui FHD-st jääb väheks ja tahaks QHD resolutsiooni ning samas 240 Hz asemel piisab ka 170-st, võib vaadata hoopis 27M1N5500ZA poole. Ka siin on tegu IPS-paneeliga, MPRT reaktsiooniaeg on 1 ms. Kui plaanis on vähem mängimist ja rohkem universaalkasutust, siis miks mitte?

Philips M3000 seeria monitor

Lõpetuseks on seeria kõige kallim monitor 32M1N5800A, mis turul märtsist alates ja maksab orienteeruvalt 899€. See tippklassi monitor on varustatud HDMI 2.1 ühenduvusega, et vastata muuhulgas uusimate konsoolimängude nõuetele ja võimaldades 120 Hz värskendussagedust konsooli või 144 Hz arvuti külge ühendatuna.

Eraldusvõime on lausa 4K ehk 3840×2160 pikslit, reaktsiooniaeg on GtG järgi 1 ms. Tänu kohanduvale sünkroonimisele ja madalale sisendviivitusele on mängud hakkimis-, hangumis- ja pea täielikult viivitusvabad. Boonuseks on ka LowBlue-režiim, mis säästab silmi, ja 32M1N5800A mudelil SIAA sertifikaadiga antibakteriaalne pinnatöötlus, mis vähendab bakterite kogunemist monitorile.

Siinkohal tuleb jällegi küsida, milleks monitori kasutatakse ning kas kasutajale on resolutsioon olulisem kui värskendussagedus. E-sportlase jaoks sobivaimaks valikuks jääb tõenäoliselt 27M1N5200PA, kodukasutaja jaoks 27M1N5500ZA ning eriti ilusat pilti eelistavale konsooli- või arvutimängurile 32M1N5800A.
Tulevate kuude jooksul lisandub mudelisarjadesse veelgi uusi monitore.

Fotod: Philips

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN