Esmaspäev, 17. juuni 2024
Tallinnas tervitavad autojuhte viis uut emotsioonikaamerat, mis mõõdavad sõidukite kiirust ning annavad vastava “näoilmega” märku, kas juht järgib reegleid või ületab kiirust. Samuti annab see juhile soovituse “Ära kiirusta”, kui kiirus on lubatust suurem ning kiidab, kui kõik on õige.

Senine praktika näitab, et emotsioonikaamerad suudavad autojuhte edukalt korrale kutsuda, tänu millele ei ole asulasisestel teedel enam nii palju kiiruseületajaid ja paraneb üldine liiklusturvalisus.

Viie uue kaamera asukohad valiti välja koos PPA-ga. Kui praktika ennast õigustab, pannakse nägusid tegevaid kaameraid juurde.

Sarnaselt teiste omavalitsustega ootab Tallinna linn riigi otsust kiiruskaamerate õigusaktide muudatuse kohta, mis teeks võimalikuks paigaldada kiirusemõõtjaid, millega saab kihutajaid ka sanktsioneerida.

Viit emotsioonikaamerat võivad autojuhid märgata ning oma kiiruse vastavust kontrollida Pelgulinnas Ristiku ja Taime tänava ristmikul, Astangu tänava nurgal, Rocca al Mare kooli juures, Järvevana raudteeülesõidu juures  Ülemistejärve asumis ja Lasnamäel Linnamäe tee 45 juures. Kaamerad paigaldas AS Elektritsentrum.

Teate saatis Tallinna pressitalitus

KOMMENTEERI SIIN