Laupäev, 25. mai 2024
Tavaliselt püstitatakse kiirusrekordeid soolajärvel, lennukite maandumisrajal või väga pikal sirgel – ikka lageda taeva all. Porsche püstitas aga hoopis suurima siseruumis saavutatud kiiruse rekordi!

Kolmapäeval teatas Porsche, et professionaalne juht Leh Keen püstitas Taycan Turbo S-iga Guinnessi rekordi – siseruumis saavutati tippkiiruseks 165,1 km/h. Eelmise rekordi, 140 km/h püstitas Tanner Foust 560-hobujõulise Ford Fiesta rallikrossiautoga ning see rekord püsis seitse aastat.

Rekordipüstitus toimus USA-s New Orleansi osariigis asuvas Ernest N. Moriali nimelises konverentsikeskuses, kus meeskonnal oli mängimiseks vaid 490 meetrit. Kiiruse üles võtmiseks ja siis maha pidurdamiseks on see väga, väga vähe… Eriti keskuse klaassiledal põrandal, mis oli libe kui jää.

Leh Keen sõnas pärast rekordikatset: “Ma ei pidanud seda sõitu paljuks – aga pärast esimest katsesõitu sain aru, kui libe see põrand oli! Sa pead autot täielikult usaldama, sest sa kiirendad pedaal põhjas ning teiselt poolt sööstab vastu väga paks betoonsein. Ja äkitselt tundus see hiiglaslik ruum tilluke.”

Õnneks on nii kiirendus kui pidurdamine Taycanil üpris tugevad – 0-100 km/h vältab nelikveo, stardiabi ja 750 poni toel 2,7 sekundit ning massiivsed süsinik-keraamilised pidurid (ees 10-kolvilised  420 mm ketastega ja taga neljakolvilised 410 mm ketastega!) peatavad auto kiiruselt 100 km/h 32 meetriga.

See rekord tundub piisavalt nišikas näiteks Tesla jaoks – poleks üldse ime, kui uus Model S Plaid selle ka varsti ette võtaks.

Fotod: Porsche

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN