Pühapäev, 21. aprill 2024
Noobel ja kiire kulgeja igas olukorras
Mugavus on maksnud lõivu mängulisusele
BMW 640i xDrive GT hind alates 71 900 eurost

GT-le omaselt on BMW 640i xDrive põhirõhk nooblil ja soovi korral ka kiirel kulgemisel. Selle mudeli DNA on luksus, alates ventileeritud ja massaažifunktsiooniga nahkistmetest kuni kõige mugavamate peatugedeni, mida minu kukal tunda on saanud.

Ka elektrooniliste abide vallast leiab kõik uuema aja lisad nagu adaptiivne püsikiirushoidik, jooneabi, parkimisandurid, mitme vaatega parkimiskaamerad ja kõik muu, mida vaid ette kujutada oskad.

Suure summa raha eest suur hulk mugavust – tundub loogiline! Mängulisema poole meelitamisega tuleb aga veidi vaeva näha. Ja siinkohal ei räägi ma puldi pealt auto “jalutamisest”, vaid tõsisest adrekalaksust.

[toggle title=”PROOVISÕIDUAUTO TEHNILISED ANDMED” load=”hide”]

BMW 640i xDrive GT

Mootor R6 3-liitrine
Võimsus kW (hj) 250 (340)
p/min 250 (340) / 5500–650
(Nm) / p/min 450 / 1380–5200
Kiirendus 0–100 km/h 5,3s

Kütusekulu l/100 km (keskmine): 8,2–7,7
CO2-heide g/km (keskmine): 187–177

Hind alates 71 900 eurost

[/toggle]

ROOLIST SAAB SOOVITAJA

Kiiresti kulgemisega saab 640i GT ka kenasti hakkama, kuid ta ei tekita paraku rooli taga väga enesekindlat tunnet, milles on testsõidu ajal süüdi peamiselt sõiduki suur mass, lamellrehvid ning talvised teeolud.

Kohe, kui sirged otsa saavad, saab roolirattast “soovitusratas” ning igasugune ülejuhitav lõbutsemine toimub veidi kapriisse auto taktikepi järgi.

Võrreldes X3 M40i-ga ei ole esirataste all toimuv alati ette ennustatav ning mingil põhjusel tundub ka XDrive oma suva järgi tegutsevat – vahepeal tirivad esirattad usinalt külglibisemist sirgeks, siis jälle lõpetavad ja lasevad libisemisnurgal suureneda.

Veli Rajasaar
Loo autor Veli V. Rajasaar
NÕRGEMAID PEAB AITAMA!

Küll aga sai testsõidu ajal näiteks kärukonks kenasti ära kasutatud (ei, see ei tolkne kogu aeg taga, vaid selle saab soovi korral alla lasta) – üks vanem Baieri- sõsar vajas hangest välja tõmbamist. Veojõukontroll peale ning xDrive sai pidamise leidmise ja väljatõmbamisega väga kenasti hakkama.

Vaata Sten Ottepi pildialbumit täies mahus siit

EESTI MEES ON TANTSULÕVI!

Üleüldiselt on 640i GT oma sõidudünaamikalt veidi laisk, umbes nagu Eesti mees pärast tööpäeva lõppu – mugavalt tugitooli sätitud, meelisjook ees.

Kõik liigutused on kaalutletud ja absoluutse vajaduse vaatepunktist läbi mõeldud – no kui tõesti tarvis, siis teen, aga mitte üleliia entusiastlikult. Lihtsalt, et teaksite ja ei õiendaks…

Korralikuks lõbutsemiseks tuleb GT üles soojendada ja leida mõni eraldatud plats või laiem tee, kus sõiduki kerge ettearvamatus sind esimese lähedalasuva puu ümber ei mässi.

Lohutuseks – kui auto tunnetab, et kohe-kohe lähevad asjad hapuks (selleks piisab piruetist), tõmbavad turvavööd sõitja tugevalt istmesse ja panoraamkatuse kate sõidab sahinal peale, eeldatavasti klaasikildude sõitjateruumi sattumise vältimiseks.

See osa toimub paraku nii flegmaatiliselt, et enne katuse sulgumist jõuaks juht kindlustusfirmale põhjaliku avalduse valmis kirjutada.

This slideshow requires JavaScript.

TEE TÖÖD, SIIS TULEB KA LÕBU!

Hea tahtmise korral aga õnnestub lõbutseda küll. Selleks tuleb lihtsalt rohkem vaeva näha ja tahtmatuid piruette teha – asi, mida X3 M40i-ga ilmselt kunagi ei juhtuks.

BMW 640i xDrive GT on oma olemuselt väga täiskasvanulik ja vaoshoitud – ei mingeid lapsikuid lõbusid nagu paukuv väljalase või stardiabi. Lõppeesmärkideks on luksus ja mugavus ning kõik auto funktsioonid on efektiivselt nende kahe teenistuses.

Selline fokusseeritus isegi sobib GT-le – iga auto ei saagi rahuldada raudse järjekindlusega väljasurevate petroseksuaalide soove.

BMW 640i xDrive GT on mõeldud mõistlikule juhile, kes tahab roolis lõõgastuda, suurepärast helisüsteemi nautida ning kelle peast ei käi läbi lollid mõtted nagu ülejuhitavus või serpentiinidel kihutamine.

Juhil, kes tahab mugavust, kuid kelle peast ka eelnimetet lollid mõtted läbi käivad, soovitan vaadata hoopis Kia Stingeri poole.

Seega, sõiduelamuse koha pealt ei tasu 640i GT-lt midagi ülemäära lahedat oodata – selleks on teised autod. Ta seisab oma ülesannete kõrgusel, kuid ei üllata ega eruta.

OH, ANDKE MULLE HÄÄLT!

Võttes arvesse 640i GT suunitlust ja sihtgruppi, ei muudaks ma vaat et midagi. Ainus, millest mul päriselt kahju on, on see hääl, mis X3 M40i peal põhimõtteliselt samast mootorist välja meelitatud on.

Teine väljalaskesüsteem ning lisatud hullusele viitav sõidurežiim saaksid selle ülesandega hakkama ning tulemuseks oleks nakatav hääl, mis on vaid nupuvajutuse kaugusel.

KOKKUVÕTTEKS

Üldjoontes aga on BMW 640i xDrive GT väga mõnus ning hästi läbi mõeldud ja kokku pandud pakett, mille ainsaks komistuskiviks on veidi liiga laisk sõidudünaamika.

Õnneks avaldub see vaid libedal teel ning juhile, kes aktiivselt autot provotseerib. Igale vähegi mõistlikumale inimesele ei tohiks see takistuseks olla ning kui otsid täiskasvanulikku GT-d, mis kõiki Sinu meeli hellitab, saab 640i sellega hakkama.

Vaata auto kohta lisaks maaletooja lehelt

This slideshow requires JavaScript.

Video ja pildid: Sten Ottep. Skript: Veli V. Rajasaar

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN