Neljapäev, 16. mai 2024
Otto käis Madridis ja proovis uue, üheteistkümnenda põlvkonna Honda Civicu värsket hübriidversiooni.

Erilist mainimist väärib jõuülekanne, mis ei kasuta harjumuspärast käigukasti ega isegi mitte variaatorit – 2-liitrine bensiinimootor laeb peamiselt akut ja toidab elektriajamit, kuid võib ka ratastesse jõudu saata. Sellisel juhul on “käiguvahetused” simuleeritud, sest reaalsuses on tegu ühe ülekandega.

Võimsus on 135 kW/181 hj, pöördemoment 315 Nm. Kütusekulu peaks jääma 5l kanti “sajale”. Vaata lähemalt videost:

Meedia: Otto Tiidermann/Eik Erik Sikk

blank

Kõrgharidusega politoloog, kes meelsamini räägiks F1 teemadel kui Stenbocki majas toimuvast. Elektriautode skeptik, kes ootab, et tuleks see auto, mis paneks ta meelt muutma. Acceleristas vormib autovideoid alates 2020. aastast. Tema suurimaks nõrkuseks on parkimiskell.

1 kommentaar

  1. blank

    5 l/100 kulu on hübriidi kohta 2022. aastal kole suur! Toyota saab juba ca 10 aastat linnas reaalselt alla 4/100 hakkama. Kallite ja keerukate komponentide lisamine ei too sedasi mingitki progressi. See pole lahendus, et “jou, panime autole elektrigeneraatori ja akud ja seda ja teist ja… ja saime lõpuks sama kulu mis oli 15 aastat tagasi diiselmootoril ja pole ligilähedalgi sellele, mis on veel täna tootmises: X-põlvkonna Civicu diiselmootori keskmine on 3,7.

KOMMENTEERI SIIN