Esmaspäev, 15. juuli 2024
Accelerista portaali värskeim kaasautor Kaur Kotkas proovis ära värskendatud Volkswagen T-Roci. Kuidas see pereautona hakkama saab?
Ajalugu ja põhiandmed

T-Roc ilmus Volkswageni mudelivalikusse 2017. aastal ja värskendus saabus 2022. aastal. Prooviautoks oli värskenduse läbinud T-Roc R-Line, mis varustatud 1,5-liitrise R4 turbomootori ja 7-käigulise DSG automaatkastiga. Antud kombinatsioonis on autol 110 kW ja 250 Nm.

T-Roci pikkus on 4236 mm, laius 1819 mm, kõrgus 1587 mm ja pagasiruumi maht 445, istmeid kokku klappides 1290 liitrit.

Mootorivalikus on 4 versiooni – 3 bensiinimootorit ja 1 diiselmootor. Valikus on topeltsiduriga DSG automaatkast ja 6-käiguline käsikast. Diiselmootoril on 110 kW ja see on saadaval ka nelikveoga, bensiinikate võimsuste valikuks on 110 kW, 140 kW ja kirsiks tordil on 221 kW arendav T-Roc R. Kaks võimsamat on ka nelikveolised.

Välimus

Volkswagen T-Roc, Kaur Kotkas

Esiosa kujustus on jõuline, eriti efektseks teeb välimuse ninal laiuv LED-riba. Auto tagaosa näeb välja üpriski ülbe, seda enamjaolt tänu R-line paketile, mis lisab sportlikke elemente.

Volkswagen T-Roc, Kaur Kotkas

Sõitjateruum

T-Roci sõitjateruum on kokku pandud nii, nagu selles klassis tavaks on – kõike on ilus vaadata, aga mis käe alla ei jää, on pigem plastikust, katsutavad pinnad on pehmed ja mõnusad. Taga istujatel ei ole paraku eriti palju ruumi – täiskasvanul jääb jalgadele ebamugavalt vähe ruumi, kui ees normaalmõõdus inimene istub. Seevastu pearuumist ei tohiks kellelgi puudust tulla.

Volkswagen T-Roc, Kaur Kotkas

Juhi ees on ilusa disainiga digitaalne näidikutepaneel ja suuremat osa auto funktsioone juhitakse keset armatuuri paikneva puutetundliku ekraani kaudu, millel on õnneks külje peal olemas otsetee nupud. Apple CarPlay ja Android Auto on juhtmevabad. Kliimaseadet juhitakse läbi puutetundlike liugurite, mis toimivad väga hästi.

Volkswagen T-Roc, Kaur Kotkas

Siiski on ka väikseid ergonoomikavigu, näiteks ei ole päikeseprille kuskile panna ja rahakoti jaoks ei ole ka peale kindalaeka mugavat panipaika.

Sõiduomadused

T-Roc sõidab nagu üks õige Volkswagen sõitma peab – juhitavus on konkreetne, vedrustuses on leitud hea tasakaal meeldiva jäikuse ja mugava pehmuse vahel. Miinusena võib välja tuua vaid rehvimüra suurematel kiirustel ja veidi krobelisemal teekattel.

Isiklikult soovitaksin osta T-Roci 140 kW bensiinimootoriga, sest proovisõiduauto 110 kW mootor ei sobi minu hinnangul lihtsalt auto iseloomuga eriti kokku. R-Line pakett näeb küllaltki sportlik välja, aga antud mootor üleliia sportlikke sõiduomadusi ei paku, kuigi kõik möödasõidud saab maanteel kenasti tehtud.

Volkswagen T-Roc, Kaur Kotkas
Umbes 250 km proovisõitu kulges enamjaolt mööda maanteid, keskmiseks kütusekuluks tuli 7,4 liitrit “sajale”

Auto oli varustatud Volkswageni IQ LED-tuledega, mis valgustavad teed väga korralikult, kaugtulesid automaatselt ümber lülitav abimees toimetas samuti eeskujulikult. Üldiselt tuleb kiita ka juhiabisüsteeme – peale rajahoidja, mis vahepeal tahtis autot rahulikult kraavi suunata.

Volkswagen T-Roc, Kaur Kotkas

Hinnad

Praegu vältava kampaania ajal algab T-Roci hind 29 440 eurost (110 kW käsikast), kõige odavam automaatkastiga versioon maksab 31 660 ja kõige soodsam nelikveoline 37 660 eurot. Minu mõistlikult varustatud proovisõiduk maksis 40 400 eurot.

Täpsema hinnakirja ja rohkem infot leiab siit.

Kokkuvõte

T-Roc on ideaalne auto inimestele, kellel pole lapsi ning kahekesi sõites suuremat autot tarvis ei ole. Kiirelt sirguva pisipere olemasolu korral tasub aga vaadata juba suurema venna Tiguani poole, sest on vaid aja küsimus, mil nad T-Rocist “välja kasvavad”.

Volkswagen T-Roc, Kaur Kotkas

Plussid:
  • Välimus
  • Sõiduomadused
Miinused:
  • Hind
  • Kütusekulu
  • Rehvimüra
  • Tagumise istmerea jalaruum

Fotod: Kaur Kotkas

KOMMENTEERI SIIN