Pühapäev, 19. mai 2024
Oodata on järjekordset “klassiku elektrifitseerimist” – sel korral käib jutt Birmingham Small Arms’i ehk BSA taaselustamisest. 1950ndatel oli tegu maailma suurima mootorrattatootjaga.

Kaks kümnendit hiljem oli firma kehva juhtimise tõttu pankrotistunud. Nüüd plaanib India miljardär Anand Mahindra kuulsale margile uuesti elu sisse puhuda.

Planeeritav ajakava on armutu – esmalt hakataks juba järgmisel aastal siiski sisepõlemismootoriga mootorrattaid tootma, kuid 2021 lõpuks peaks juba olema valmis ka esimene akutoitel elektrimootorratas. Plaani õnnestumine sõltub UK ja EL-i võimekusest sõlmida kaudanduslepe.

BSA poleks esimene legendaarne mootorrattatootja, kes elektri poole vaatab. Kunagi BSA-le kuulunud Triumph tuli aasta alguses välja oma esimese elektrilise jalgrattaga Trekker GT, Harley-Davidson tegeleb samuti elektriliste mootorrataste ja jalgrataste arendusega.

Foto: Jeff Porter

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN