Neljapäev, 23. mai 2024
Rimac ehk Horvaatia päritolu elektriliste superautode tootja on hetkel omandamas Bugattit. Tegu on VW Grupi vangerdusega, mille eesmärgiks on omakorda kasvatada Porsche osalust Rimacis.

Bugatti töötab meeletu kahjumiga ning kuigi Veyroni ja Chironi näol on paljude arvates tegu inseneriteaduse tippsaavutustega, tundub siiski, et VW pole enam brändist nii suures vaimustuses.

Rimac seevastu soovib laiendada oma C-Two superauto tootmiseks vajalikku infrastruktuuri ning Bugatti tundub selleks täpselt õige samm. Vastutasuks saaks Porsche kuni 49% osaluse Rimacis ning seeläbi ka juurdepääsu nende helgetele peadele ning tehnoloogilistele saavutustele.

Kuna VW Grupp soovib (sarnaselt suurele osale ülejäänud autotööstusele) tulevikus kõik rauad elektrifitseerimise poole suunata, pole ime, et sahistatakse ka seda, et mitmed muud grupile kuuluvad brändid võivad haamri alla minna või suurema restruktureerimise läbida – Lamborghini, Bentley, Ducati, SEAT…

Kui kõik läheb plaanipäraselt, saab igatahes olema põnev jälgida, mida Rimac Bugattiga peale hakkab.

Foto: Rimac

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN