Reede, 19. aprill 2024
Ameerika Ühendriikides, San Franciscos juhtus mõned päevad tagasi huvitav intsident, kui korrakaitsjad pidasid kinni auto, kus juhti polnudki.

Peatamise põhjuseks olid auto tuled, mis pimedas sõites ei põlenud. Tegu sattus aga juhtumisi olema ka General Motorsile kuuluva Cruise isejuhtiva katseautoga.

Nimelt võib Cruise 2020. aasta lõpust oma isejuhtivaid autosid San Francisco tänavatel katsetada, ja seda ilma autos viibiva juhita! Kuigi eelnevalt on kinni peetud autosid, kus turvalisust tagav juht sees istub, paistab see intsident olevat esimene, kus peatatakse täiesti tühi auto.

Algselt läheneti juhita autole stoppmärgi all ning pärast autost uuesti eemaldumist hakkas see edasi sõitma, lülitas sisse ohutuled ja jäi kõnnitee ääres seisma. Järgmiseks helistasid korrakaitsjad juba autol märgitud telefoninumbril, et edasist tegevust kavandada.

Cruise teatas Twitteri vahendusel, et nende auto otsis peatumiseks lähima ohutu koha nagu ette nähtud ning trahvi keegi ei saanud. On ebaselge, miks peatatud auto tuled ei põlenud, kuid see probleem olevat juba kõrvaldatud.

Meedia: Twitter/Seth Weintraub, Cruise

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN