Neljapäev, 30. mai 2024
New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel peetud tseremoonial kuulutati välja Maailma aasta auto, kus kolmes kategoorias esitatud Hyndai Ioniq 5 tegi täiesti puhta töö.

Ioniq 5 nomineeriti nii maailma aasta autoks, maailma aasta elektriautoks kui ka maailma aasta autodisainiks. 102 autoajakirjanikust koosnev žürii hindas 28 finalisti seast Ioniq 5 kõigi kolme auhinna vääriliseks.

“Meil on au võtta vastu need prestiižsed auhinnad, mis on meie töötajate ja partnerite suure töö ja talendi tunnistuseks. Meie eesmärgiks on võimaldada progress ja need auhinnad annavad meile vaid hoogu juurde ja tõestavad, et meie lähenemine on viljakas,” sõnas Hyundai Grupi president ja tegenjuht Jaehoon Chang.

Eelmisel aastal müüki jõudnud Hyundai Ioniq 5 on juba koos samale E-GMP elektriautode platvormile ehitatud sõsarmudeli Kia EV6-ga rohkelt auhindu kogunud – Ioniq 5 on näiteks Eesti aasta auto 2022, Saksa aasta auto 2022, Ühendkuningriigi aasta auto 2022, “Auto Bildi” aasta elektriauto jne, samas kui EV6 valiti Euroopa aasta autoks 2022.

Hyundai Ioniq 5 Filter

Maailma aasta auto valikusse kuulus 28 mudelit, millest otsustati kolm finalisti – sealhulgas ka sõsar EV6. Maailma aasta elektriauto nimekirja kuulus 11 autot, maailma aasta autodisaini auhinna saaja otsustati aga kõikide kategooriate finalistide hulgast.

Hyundai Grupi tulevikustrateegia on ambitsioonikas – 2030. aastaks investeeritakse elektriautodesse 14,5 miljardit eurot ja avalikustatakse 17 uut täiselektrilist mudelit. Lähemalt saab kontserni plaanide kohta lugeda siit. Maailma aasta auto ja muude kategooriate finaliste saab aga näha siit.

Fotod: Sten Ottep/Fifty Visual

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN