Esmaspäev, 15. aprill 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Täna kuulame kevademuusikat! Kokku on saanud parajalt kirev popurrii: 2 pala Eestist, 1 Itaaliast, 1 Hispaaniast, 1 Prantsusmaalt ja 2 USA-st. Midagi, mis nendel taassaabunud päikeselistel päevadel sütitaks ja liikuma paneks.

Kõik sõidumuusika playlistidesse sattunud laulud saab panna mängima siin: KOGU SÕIDUMUUSIKA. Eelmise nädala soovitused leiab siit: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 18/2023.

Leslie Da Bass “Let’s Kevad”
Algava nädalavahetuse ilmateate põhjal võiks öelda suisa, et äsja algas viimaks ometi suvi, kuid teen sel korral siiski otsa lahti hoopis kevadhitiga, mis püsib päevakajaline ilmselt veel maikuu lõpuni. Aeg on üles tõusta, sest temperatuur on lõpuks taas täitsa nauditavaks muutumas!

Lewis OfMan “Boom Boom”
Jätkame sarnasel lainel, käesoleva loo puhul müstiline tüüp nimega Lewis OfMan ning üks parajalt energiline diskopõks. Kurjakuulutavast algusest pole mõtet ennast hirmutada lasta, sest edasi läheb kõik megailusaks!

Dumbo Gets Mad “Misanthropulsar”
Võtame hetkeks tempot natuke tagasi ja puhkame jalga koos Itaalia pop-psühhedeeliaga. Siidiselt õrnad, kummalised ja natuke kõhedusttekitavad helid kusagilt nostalgilisest paralleelreaalsusest. Minu jaoks olid peamiseks müüginumbriks just need ägeda vooluga rütmipartiid.

Calvin Harris “Acceptable in the 80’s”
Vahelduseks peab rändama tagasi ka aastasse 2007 ning kuulama pisut seda õiget Calvin Harrist. Seda, mis paneb sind tundma, nagu oleksid parajasti kuhugi videomängu sisse sattunud. Hea küte.

Sen Senra “You Could Be The Last One”
Nüüd aga natuke Hispaania indie-muusikat. Lisaks huvitav fakt: kui praegu on see artist võtnud suuna peamiselt hispaaniakeelse raadiopopi poole, siis 2017. aastal avaldas ta veel terve plaaditäie muusikat hoopis teisest ooperist. Klassikaline meeldivalt laisk kitarr-trumm-bass-kombo koos isikupära ja obskuursust lisava ninahäälega.

Unloved “Bill (Killing Eve)”
Kummituslikult ilus filmimuusika Los Angelesest bändilt, mis saigi sisuliselt sarja “Killing Eve” tarvis kokku kutsutud. Hämaruses valsi tantsimise ja kuu vaatamise laul.

Robert Jürjendal “Morning Land”
Lõpetama jääb pala Jürjendali 2021. aasta plaadilt “Vesi leiab tee”. Rohkete efektidega vürtsitatud kitarrid, mis sobiks suurepäraselt kõlama hingetõmbehetkedel mõnes dokumentaalfilmis.

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN