Laupäev, 15. juuni 2024
FCA (Fiat Chrysler Automobiles) on taas kord olukorras, kus toodetud sõidukid tuleb tagasi kutsuda. Seekordne kutse on suunatud Ram 1500 pikapite omanikele: autodel on ilmnenud peaaegu et naeruväärne puudujääk. Kihlveokontorites võiks teha panuseid, mitu omanikku FCA seekordsele kutsele reageerivad.

Ram 1500 kastika baasmudelil on peal täitsa tore ja tõhus 3.6- liitrine V6-mootor. Ühel pisut sinisemal esmaspäeval aga on tootmisliini ääres komplekteerijal omavahel numbrid segi läinud ja nii on mõnegi auto esitiivale sattunud HEMI märk. Mis tähendab, et tähelepanelik vaataja arvab auto 5.7-liitriseks V8-ks.

Seekordne tagasikutsumine on tehase jaoks lihtne ja pikapi omanikule valulik – HEMI märk võetakse lihtsalt maha ning mitte keegi ei paku moraalse kahju hüvitamiseks ägedamat V8 jõuallikat.

Nii ongi naljahambad soovitanud kihlveokontoritel hakata vastu võtma panuseid, mitu Dodge Ram 1500 omanikku tagasikutsumisele reageerivad ja ilusa märgi küljest ära võtta lubavad. Mis sellest, et V6 hääl ja sooritusvõime V8st oluliselt erinevad ning tundlik kõrv teeb juba kaugelt neil kahel vahet.

Nii see on kui (teile) nii näib – Hemi märk tiivanurgal tähendab, et on V8. Kapoti alla ju keegi ometi vaatama ei hakka! Ja isegi kui peaks vaatama, siis… ikkagi on V8. Kogu raha eest! Selline… ökonoomsem variant lihtsalt…

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Me saame aru, et pole ilus naerda teiste eksimuse üle, aga FCA tagasikutsed on alati lihtsalt nii… eripärased. Mäletate seda lugu, kui Jeep Grand Cherokeede automaatkastid ei lasknud autot parkida vaid läksid omaniku kaugenedes hulkuma? Üks džiip suutis isegi kalmistul palju pahandust teha, sõites maha hauaplatside äärekivid ja pusserdades lilleklumpides.

Või see lugu, kus FCA üritas Ühendriikides ära osta müügiesindusi, et need müüginumbrid suuremaks valetaksid… Või seekord, kui nende raamatupidaja enne otsustavat aastaaruande esitamist teadmata pikale puhkusereisile seilas… ikka teadmata kohta?

Sealjuures teevad FCA omad aeg-ajalt täitsa toredaid autosid, seesama Ram 1500 on üks nendest. Muuseas, Acceleristas lõi Gerli proovisõidulugu kõigi aegade lugemisrekordi! Ja fännid jätkavad lugemist. Seega, … ei oskagi eriti muud soovitada, kui pühitsege sinist esmaspäeva ja ärge tegelege numbritega, Fiati-mehed!

Esimesena kõneles asjast Road and Track. Pildid: FCA

Dodge RAM: on vähemalt kolm põhjust, miks selle hiigel-Kittiga sõita

Juba pargitud auto hakkab liikuma – Fiat Chrysler kutsub tagasi 1,1 miljonit autot

Fiat Chryslerit ähvardab juba teine hiigeltrahv sel poolaastal!

KOMMENTEERI SIIN