Teisipäev, 18. juuni 2024
Videomeister Taivo Soobard ehk AZD-R Media sai lõpuks maha kaua tehtud kaunikesega, mida jagamata olla lihtsalt ei saa. Ei mingit juttu, vaid silmailu!

Taivo on ka Acceleristale videot ja pilti teinud – näiteks Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio arvustus on just Taivo kätetöö. Kuid arvustus ei ole ainuke viis autot liikuvasse pilti püüda.

Autodest saab videoid teha mitmel moel – lisaks arvustusvideole näiteks nn feature-video koos omaniku intervjuu ja auto looga… Üks videožanr on aga Eestis veel vähelevinud ning selleks on midagi, mille nimeks võiks anda “esteetikavideo”.

Sellises videos puudub rääkimine – lugu jutustavad ilusad kaadrid, õhku annavad autokaadrite vahele atmosfäärilised panoraamid keskkonnast…

Keskmisest arvustusvideost enam on läinud rõhku nii värvimääramisele kui helidisainile – kõik peab olema silmale ja kõrvale paitav. Ja enamasti on sellises esteetikavideos ka läbiv lugu, mis peab ilma jututa selge olema.

See kõik tähendab suurt töömahtu, eriti eelnimetatud arvustusvideoga võrreldes – stsenaarium, võttepaikade skautimine ja välja valimine, suurem meeskond ja rohkem tehnikat, võttele kuluv aeg ning see on alles väike osa tööst. Käesolev video jõudis montaaži juba detsembris 2020, läbis mitu versiooni ning läks siis värvimääramisse ja helitöösse, valmides alles kaks päeva tagasi.

Seega on paraku tegu žanriga, mis seni Eestis vähelevinud – enda lõbuks ja käe harjutamiseks tegemine on kallis, samas ei taheta selle eest ka väga maksta. Välismaal aga on tegu väga populaarse žanriga, mis pakub suurepärast sissevaadet kohalikku autokultuuri.

Välismaistest stiilinäidetest soovitan üle vaadata järgmised kanalid: THE-LOWDOWN, Go Harder Media, HALCYON, SchwaaFilms, KrispyMedia… Neid on palju ning lõppeks on tore näha, et see kultuur hakkab vedu võtma ka Eestis.

Loodetavasti näeme Taivo tööd varsti veel. Mida lähemale jõuab siinkirjutaja MR2 valmidus uueks hooajaks, seda selgem on, et sarnase video tegemine tuleb ette võtta.

Ja väikse õrritusena ka valge Fordi kohta – me veel kirjutame sellest autost lähemalt… Varsti!

Olavi Sierra ja STI

Meedia: AZD-R Media/Taivo Soobard

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN