Laupäev, 15. juuni 2024
Mille pärast ostetakse Challengere ja Chargereid? Eks ikka emotsiooni, jõu ja V8 podina. Dodge pakub nüüd tarkvarauuendust, mis pakub 3 hj – aga mitte lisaks, vaid kokku. Jah, 3-hobujõuline muskelauto!

Ilmselgelt pole see klientide kiusamiseks, vaid siiski turvameede – iga päev varastatakse Ameerika Ühendriikides umbes 150 autot ning Dodge otsustas oma kliente selle eest kaitsta.

Süsteem toimib umbes nagu kaheastmeline autentimine – kui autot käivitades neljakohalist koodi õigesti sisse ei löö, saategi nuditud muskli.

Lahendust pakutakse hetkel tasuta 6,2- ja 6,4-liitrise HEMI mootoriga 2015-2021 Challengeridele ja Chargeritele, kuna autovarga jaoks on tegu prioriteetsema sihtmärgiga – loodetakse vajadusel kiiret põgenemist.

Kuidas saab aga 485 või 707 hobust vaid kolme peale nuditud? Väga lihtne – pööretepiiraja. Uus “sõidurežiim” ei lase mootoripöördeid üle 675 minutis ning see tähendabki umbes 3 hj ja 30 Nm. Täitsa huvitav, kuidas sellise jõu ja massi suhtega masin liigub…

Foto: Dodge

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN