Reede, 14. juuni 2024
F1 fännide lemmik, napisõnalisuse ja humoorikate vastuste kuningas, Iceman’ina tuntud Kimi Räikkönen lõpetab käesoleva hooajaga vormelikarjääri.

Kimi teatas eile oma Instagrami konto vahendusel, et käesoleva hooaja viimane etapp Abu Dhabis jääb F1-s tema viimaseks. Päriselt.

2007. aasta maailmameister tegi nimelt juba korra vormelitega 2009ndal aastal lõpparve, et võistelda rallis ja NASCAR-is. Eemalolek oli aga üürike ning 2012 oli ta uuesti F1 stardis.

Nüüd aga kirjutab Räikkönen: “See on kõik. See on minu viimane hooaeg F1-s. Selle otsuse võtsin ma vastu eelmisel talvel. See ei olnud lihtne, kuid pärast käesolevat hooaega on aeg uuteks väljakutseteks. Kuigi hooaeg veel kestab, tahan ma juba tänada oma perekonda, kõiki meeskondi ja mu karjääriga seotud inimesi ja eriti fänne, kes kõik see aeg mulle pöialt on hoidnud.”

Kimi Räikkönen on kahtlemata kõige kogenum piloot F1 ajaloos. Ta on sõitnud Sauberi, McLareni, Ferrari, Lotuse ja Alfa Romeo meeskondades ning tema nimel on näiteks enim GP starte ja suurim võistlustel läbitud vahemaa.

Foto: PA Pictures/Scanpix

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN