Neljapäev, 18. aprill 2024
Puhkus on kolmele Top Geari “vanakesele” hästi mõjunud: Clarkson, Hammond ja May näevad 18.novembril Amazon Prime voogedastusteenuse kaudu eetrisse jõudva sarja The Grand Tour värskes treileris väga kobedad välja, viskavad nalja ja käsitsevad osavalt vihaseid neljarattalisi relvi. Videoklipp ei jäta kahtlust: GT on tempokam, ägedam ja moodsamas pildikeeles üles võetud kui Top Gear.

Mida meile siis novembrist alates lubatakse? Näiteks pannakse joonele hübriid-hüperautod: McLaren P1, Ferrari LaFerrari ja Porsche 918 Spyder. Nagu omal ajal TG-s saame ka uues GT-s osa korralikust road-tripist – või peaks seda nimetama road-showks? 

4 kontinenti, 3 sõpra, kolm autot – Alfa Romeo 4C Spider, Mazda MX-5 Miata ja Zenos E10 – tõstku käsi, kes  e i tahaks just praegu visata kõik päevatööd kõrvale ja söösta kolme saatejuhi eeskujul maailma vallutama?! Rosina kirsile või viisakamalt-  kirsi tordile – pistab Jeremy, kes paneb proovile harukordse iluduse, Aston Martin Vulcan -hüperauto.

Saatest ei puudu ka kohustuslikud publikuga vahelehõiked, aga need on stuudio asemel võetud üles suures telgis. Teisigi Top Gearist tuttavaid elemente kohtab saates – aga tõe huvides, GT ongi rohkem Top Gear kui viimane seda täna oma seitsme saatejuhi ja ligadi-logadi traageldatud segaste süžeeliinidega üldse on.

Amazon on esialgu lepingu teinud 36 episoodi tootmiseks. Need antakse eetrisse kolme hooaja vältel. Esimene saade läheb Amazon Prime video voogedastusteenuse kaudu eetrisse reedel, 18. novembril ning sealt edasi peaksid saated vaatajani jõudma nädalase intervalliga.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Produtsendi pilguga treilerit vaadtes tuleb tunnistada, et nähtu teeb otsast lõpuni kadedaks, nii sisu kui teostuse poolest. Tegelikult ei ole Grand Tour – sarja ülesehituses ju midagi kardinaalselt uut, mindud on teed mööda, mis garanteerib tulemuse: võetud ollemasolevast formaadist (TG) see parim osa ja seda edasi arendatud.

Pikaajalise kogemusega saatetiim, kelle iga episood on nagu hea bändi kontsert, annab julguse eksperimenteerida, keerata veel vinti peale, … sõnaga, teha kõike seda, millest üks teletegija alati unistanud on.

Omas ajas saab Grand Tour olema kahtlemata teenäitaja telesarjade paradigma muutuse kiiremaks ellukutsumiseks: kui neil õnnestub voogedastuse kaudu teha mitmemiljoniline vaatajanumber, hakkavad üks teise järel kõik pilti natuke teise pilguga vaatama ja ka proovima. Tele… või pigem vaataja sellest muutusest ainult võidab.

Ja kokkuvõttes, Clarksoni sõnadega –  Lookin’good is more important than where you’re going! Vahet pole, mida need kolm teevad, kus nad seda teevad ja mitu korda. See, mida meile treilas näidatakse, ei jäta kahtlustki, et alates 18. novembrist on iga reede kohal kalendris üks rasvane rist ning Amazon pole kunagi enam lihtsalt netikaubamaja, kust endale soodsalt träni koju tellida. Amazon on (tele)kanal, kust näidatakse tõenäoliselt maailma kõige vingemat autosaadet. Top Gear on surnud, elagu Grand Tour!

Allikas ja meedia: Amazon Prime

Oppaa! Ungari poisid tegid põrgulikult hea testisõiduvideoga TG-le pähe!

KOMMENTEERI SIIN