Esmaspäev, 15. aprill 2024
Hyundai Motor Group andis eile, 10.12.2020 teada, et asutasid kütuseelementidega tegeleva firma HTWO.

Firma nimi tähistab nii vesinikumolekuli H² kui ka ingliskeelseid sõnu inimkonna ja vesiniku kohta. HTWO eesmärgiks saab olema vesiniku jõul liikumise massidesse toomine.

HTWO fookuseks on esialgu Korea, Hiina, USA ja Euroopa turg ning arendama hakatakse kütuseelemente, mida on sobilik kasutada nii autodes, bussides, rongides, veesõidukites kui ka UAM-ides (urban air mobility) ehk teisisõnu lendavates autodes.

Alates aastal 2013 tutvustatud ix35 vesinikul töötavast elektriautost on Hyundai oma kütuseelementsõidukite valikusse lisanud ka NEXO linnamaasturi, XCIENT raskeveoki ja bussi.

Hyundai tulevikuvisiooni alustaladeks on elektrifitseerimine, kütuseelemendid, isejuhtivad autod, robotid ja UAM-id.

Vesiniku toel liikumine on teoorias puhtam kui teised alternatiivid fossiilsetele kütustele, sest “heitmeteks” on vaid vesi ja kuumus. Vajalikku kütust saab valmistada mitmetest allikatest – metaanist, kivisöest, veest, prügist…

Paraku on hetkel tegu veel nišitootega, mida varjutavad probleemid tankimise ja mured sõidukite järelturuväärtuse ning võimalike vesinikuplahvatustega.

Foto: Hyundai

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN