Laupäev, 13. aprill 2024
Toyota president Akio Toyoda ei ole tavapärane, ainult arvutustabelite järgi otsuseid tegev juht. Ta on läbinisti autoentusiast, kelle tõttu Toyota veel põnevaid autosid teeb. Ja nüüd võtab ta ette järgmise seikluse – vesinikautoga võidusõidu.

Muuhulgas pälvis Akio Toyoda näiteks selle aasta autoinimese tiitli – põhjusteks nii juhitava brändi edukus kui ka põhimõtetele ja lubadustele truuks jäämine. Ta vandus, et teeb Toyotad põnevaks – ja meil on tänu talle GT86 (ja kohe saabuv GR86), Yaris GRMN, GR Yaris ja Supra. Ning ka igapäeva-Toyotad ei ole üldse kehvad sõita!

Toyota juhi järgmine seiklus puudutab vesinikku – kuivõrd bränd suundub sarnaselt teistele süsinikuneutraalse tuleviku poole, on üheks loogiliseks variandiks ka Maa levinuim element. Ja mil moel on parem uut tehnoloogiat katsetada kui läbi mootorispordi!

Seega tõmbabki Toyoda selga võidusõiduülikonna ning osaleb vesinikku põletava Toyota Corolla võidusõiduautoga Suzuka ringrajal 24h kestvussõidul.

Kui regulatsioonidele vastav turvavarustus kõrvale jätta, oli muu ootamatult lihtne – Corolla kasutab GR Yarise pealt tuttavat 1,6-liitrist kolmesilindrilist turbomootorit, mille kütuse- ja süütesüsteemi on kohandatud. Auto tagaosast leiab Toyota Mirailt pärit neli vesinikupaaki.

Mootori hääl on… ootamatult harjumuspärane! Kui masin kannatab võistlustempot, teeb head häält ja on kiire tankida, siis on sisepõlemismootoritega harjunud petroseksuaalidel, mida oodata. Häält õrritati juba aprillis; tuletame veelkord meelde, kuidas see masin kõlab:

Meedia: Toyota

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN