Neljapäev, 25. juuli 2024
Uus Toyota Yaris sai maineka Euroopa aasta auto 2021 tiitli. Yaris sai kiita nii hübriidtehnoloogia, keskkonnasäästlikkuse, sõidumugavuse kui mõistliku hinna eest.

Aasta auto kohtunikud hindasid kõrgelt ka Yarise disaini ja omas klassis eeskujulikku turvalisust. Yaris võitis teist korda – 21 aastat pärast seda, kui Yarise esimene põlvkond maineka auhinna noppis. Auhinna saamine langeb kokku ka esmakordselt Euroopa müüduimaks autoks saamisega.

59-st Euroopa autoajakirjanikust koosnev žürii andis tiitli neljanda põlvkonna Yarisele 21 aastat pärast seda, kui uuenduslik esimene põlvkond 2000. aastal Toyotale esmakordselt selle autasu tõi. Euroopa aasta auto kohtunikud on Yarist aastate vältel järjepidevalt tunnustanud – iga mudelipõlvkond on konkursi finaali jõudnud.

Žürii hindas enim Yarise sujuvat hübriidajamit ja sõidukogemust, madalaid heitekoguseid ning mõistlikku hinda – tõenäoliselt valib just seetõttu 80% Yarise ostjatest hübriidajamiga mudeli. Ära märgiti ka disain, vilgas juhitavus ning oma klassi parimate hulka kuuluv turvalisus.

Kohtunike südamed vallutas ka erimudel GR Yaris, mis pani automaailma kihama ja taassütitas kire kiirete luukpärade vastu nii Euroopas kui mujal maailmas.

Euroopa aasta auto 2021 tiitel lisandus Yarise vallutuste hulka vaid paar päeva pärast esmakordselt Euroopa müüduimaks autoks nimetamist – see näitab selgelt, et žürii ja kliendid on ühel nõul.

Toyota Motor Europe tegevasepresident Matt Harrison sõnas: „See on meile suur au ning tahaksin omalt poolt kohtunikke selle tunnustuse eest tänada. Eraldi kiitust väärib meie Euroopa ja Jaapani arendusmeeskondade kirglik töö. See on läbi aegade parim Yaris, mis toob meie klientidele naeratuse näole – täpselt nagu Akio Toyoda soovis.“

Toyota on prestiižse Euroopa aasta auto tiitli saanud kolmel korral. Lisaks Yarise 2000. ja 2021. aasta saavutusele sai 2005. aastal sama tunnustuse osaliseks Prius.

Foto: Toyota

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN