Esmaspäev, 17. juuni 2024
Elon Musk lubab, et Tesla Full Self-Driving ehk liitumispõhine isejuhtimist pakkuv pakett on saadaval hiljemalt nelja kuu pärast. Oodata on kõrget kuutasu.

Eelmise aasta alguses andis Tesla teada, et FSD paketi kallal tehakse aktiivset tööd ning plaanitakse see 2020 lõpus ka saadavaks teha. FSD näol on tegu juhiabide paketiga, mis loodetakse kunagi täielikku isejuhtimist võimaldavaks arendada.

Tesladele pakutud tarkvarauuenduste põhjal paistis see ajakava veel mõni aeg tagasi reaalne, kuid teadmata põhjustel on see nüüd viibinud.

Järgmiseks lubas Musk paketti “2021 alguses” ning lükkas nüüd tärminit veelgi edasi – Twitteri vahendusel teatas ta, et lansseerimine toimub “kindlasti 2021 teise kvartali jooksul”.

FSD paketti hakkab saama kahel viisil – kas liitumispõhise ja kuumaksega teenusena või makstes oma uuele autole juurde 10 000$ ehk umbes 8300€. Musk rõhutab, et viimane on pikas perspektiivis kindlasti parem valik.

Pakett pakub järgnevaid funktsioone: sihtkohta autopiloodil navigeerimine, automaatne sõidurajavahetus, iseparkimine, auto “kutsumine” enda juurde, isesõitmist võimaldav pardaarvuti ning foori- ja liiklusmärgituvastus.

Tesla lähenemist isejuhtimisele on kritiseerinud paljud, muuhulgas ka teine isejuhtimisega tegelev tehnoloogiahiid Waymo. Nende tegevjuhi sõnul ei saa asuda juhiabisid täiustama ning loota, et see pakett saavutab kunagi täieliku isesõitmise võimekuse.

See ei ole aga Tesla plaane (ning FSD-ga autode hinna kergitamist) pidurdanud. Musk väidab, et Tesla sõidukite väärtus hakkab isejuhtimise võimekuse ning plaanitava isesõidukite sõidujagamiskeskkonna toel kasvama.

FSD paketi kuumakseks on oodata umbes 100$.

Foto: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN