Kolmapäev, 22. mai 2024
Tore on näha, et ajal, mil erinevad kindlustusettevõtted ja asutused proovivad pigem oma nahka päästa ja ühepoolselt lepingulistest kohustustest taganeda, tundub leiduvat ettevõtteid, mis on seadnud esikohale kliendi huvid. Nii saavad umbes 1,2 miljonit Hyundai klienti sarnaselt poolele miljonile Kia kliendile ajapikendust ega pea kohe tormama lõppeva garantii tõttu teenindusse.

Üks neist ettevõtetest, mis päriselt klientidest hoolib, on Hyundai Motor Group, mille üks suurimaid müügiargumente on „autotööstuse parim garantii“.

Ja et teod kõnelevad valjemini kui sõnad, siis nii Kia kui Hyundai on otsustanud oma klientidele natuke heameelt teha ning anda COVID-19 pandeemia ajal hingamisruumi, lubades pikendada nende autode tehasegarantiid, mis õigel ajal (arusaadav!) ei jõua teenindusse, et teha viimane ülevaatus ja hooldus enne garantiiaja lõppemist.

Hyundai pakub juba niigi üht pikimat garantiid autotööstuses, kuid selle asemel, et selle taha pugeda, on langetatud väga kliendisõbralik otsus – kuna koroonakriisi tõttu jäävad miljonid autod teadmata ajaks seisma ja nende omanikud hooldustega kimpu, pikendatakse rohkem kui 1,2 miljoni auto garantiisid kuni kolme kuu võrra.

Ameerika Ühendriikides puudutab see näiteks autosid, mille garantii on lõppemas tänavu märtsi ja juuni vahele jääval ajal.

Tundub nagu väga piiratud tingimus, kuid arvestades seda, et 2015. aasta esimeses pooles, mil soetati muist autosid, millele garantiipikendus kehtima hakkab, müüdi keskmiselt 40-50 000 Hyundaid kuus, pole see naljaasi.

Kõnealused 1,2 miljonit autot on jagunenud 175 riigi vahel. Hyundai võtab kõigi garantiipikendusele kvalifitseeruvate autoomanikega lähipäevadel ise ühendust.

Eurooplased, kas teete järele?

Maaletooja lehele saab otse siit

Kaanepilt: Ylle Tampere

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN