Esmaspäev, 27. mai 2024
Alates 28. septembrist muutus oluliselt liikluskorraldus Väo liiklussõlmes ning 29. septembrist on tuttuuel Kose-Võõbu lõigul hea ilmaga sõita 120 km/h.

Esmaspäeval, 28. septembril muutus liikluskorraldus Tallinna–Narva maanteel Väo liiklussõlmes, kus Tallinnast väljuv liiklus suunati uutele valmisehitatud teedele. Teisipäevast saab tuttuuel Tallinn-Tartu maantee teelõigul hea ilmaga 120 km/h sõita. 

Mõnda aega tuleb taluda Väol ebamugavusi

Varasemalt suleti vasakpööre Tallinna ringteelt Peterburi tee linna suunduvale osale: vasakpöörde tegemiseks tuli seni passida “auku” tihedas liikluses ja siis üle linnast väljuva suuna risti teisele poole sõita. 

Uue korralduse järgi tuleb linna sõita Loo liiklussõlme kaudu. Teekond on nõksu pikem, aga turvalisem. Rekade juhid kurdavad FB kogukonnas, et osa uuendusi nõuavad parajat siblimist – mahapöörde nurk on liiga järsk jms kuid tegu on ajutiste lahendustega ja loota on, et kui uus tee valmis, siis on raskused ületatud.

Oktoobri keskpaigas valmib Väo liiklussõlme järgmine etapp ning ka Tallinna sisenev suund viiakse uue asfaldi peale. Tee-ehitus lõpeb 2021. aastal hilissügisel. Sinnamaani tuleb valmis olla ajutisteks ebamugavusteks.

Liikluskorralduse muudatuste kohta Väo liiklussõlmes on tehtud ka video (vaata allpool). Kõige värskema info saab aga alati tarktee.ee portaalist. Loe siit, kuidas portaali targalt kasutada.

Pimedas maksimaalselt 110 km/h

Teisipäevast, 29. septembrist 2020 saab Kose–Võõbu maanteel sõita piirkiirusega 120 km/h valgel ajal heade teeolude korral. Pimedal ajal jääb maksimaalseks kiiruseks 110 km/h.

Oluline, et gaasi või kiirenduspedaali vajutades ei kaoks valvsus loomatuvastusalades, sest alles seadistatakse süsteemi. Pimedal ajal on neil aladel kiirus 90 km/h. Loomatuvastusmärgi süttides 70 km/h. 

Tallinn-Tartu maantee uuel neljarajalisel lõigul on keelatud liigelda traktoritel, liikurmasinatel, mopeedautodel ja mopeedidel. Aeglased sõidukid saavad alternatiivina kasutada vana Tallinna–Tartu maanteed. 

Allikas: Maanteeamet. Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN