FCA ja PSA teatasid, et investorid kiitsid ühinemise heaks. Uue autohiiu, Stellantise aktsiad tulevad turule kahe nädala pärast.

Fiat Chrysler Automobiles ja Peugeot Societe Anonyme toodavad kahepeale kokku aastas umbes 8 miljonit autot ning nende aastakäive on üle 165 miljardi euro. Ootused Stellantisele on seega kõrged – ressursside ja võimaluste põhjal oodatakse neist võtmetegijat elektrifitseerimise vallas. Stellantise majandada jääb 14 brändi.

Algse plaani kohaselt pidi ühinemisele joone alla saama aasta esimese kvartali jooksul. Kuna kiirel ühinemisel on omad plussid, otsustati protsessi kiirendada – ühiselt toimetades peaksid aastased kulud vähenema umbes 5 miljardi euro võrra. Peamiseks kokkuhoiuallikaks saavad ühendatud arenduskulud, platvormid ja jõuallikad.

Ühises avalduses teatasid PSA ja FCA, et ühinemine saab lõpetatud 16. jaanuaril. Stellantise aktsiad tulevad Milano ja Pariisi aktsiaturul müügile 18. jaanuaril, New Yorgis päev hiljem.

Esmaspäeval peetud kahel investorite koosolekul toetas ühinemist rohkem kui 99% hääletanutest. PSA tegevjuht ning Stellantise tulevane tegevjuht Carlos Tavares sõnas, et nüüdseks on kokkulepe saanud kõik vajalikud heakskiidud ning osapooled on ühinemiseks valmis.

Suureks väljakutseks jääb Hiina turg, kus PSA ja FCA suuri laineid ei löö. Ettevõtte juhtide sõnul saab käesolev kümnend ümber kirjutama kõik, mida autodest ja isiklikest liikumisvahenditest teame.

FCA teatas eraldi avalduses, et plaanib oma investoritele maksta välja 2,9 miljardi euro suuruse eridividendi niipea kui võimalik.

Foto: PSA/FCA

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.