Neljapäev, 25. juuli 2024
Tallink saadab teisipäeva, 17. märtsi õhtul reisilaeva Romantika Riiast teele Saksamaale Sassnitzi sadamasse, et tuua sealt koju lõksus olevad eestlased ja lätlased. Ventspilsi sadamasse Lätis asub Romantika teele kolmapäeva õhtul. Reis saab teoks tänu koostööle välisministeeriumiga.

Ööl vastu esmaspäeva kutsus välisminister Urmas Reinsalu kõigil Saksamaa-Poola piirile lõksu jäänud kaasmaalastel endast teada andma e-mailile konsul@mfa.ee.

Kõigile endast ja kaassõitjatest teada andnutele lubati korraldada läbi Poola humanitaarkoridori konvoeeritud kojusõit. Paraku Poola poole lubadus vett ei pidanud ja eestlased koos läti ja leedu kaaskannatajatega on siiani piltlikult maa ja taeva vahel teadmatuses.

Tänaseks on asjale leitud lahendus ning Tallink saadab oma reisilaeva Romantika eestlasi ja lätlasi päästma ning toob nad Lätti, Ventspilsi sadamasse.

Riiast asutakse teele teisipäeva õhtul

Tallinki reisilaev Romantika väljub teisipäeva õhtul Riia sadamast, et Euroopas koju pöördumist ootavatele eestlastele ja lätlastele Saksamaale, Sassnitzi sadamasse järele minna.

Romantika väljub Riia sadamast täna teisipäeva, 17. märtsi õhtul mitte varem kui kell 20.00. Kõigil Saksa kodanikel, kellel on vaja Lätist jõuda Saksamaale, on võimalik osta pileteid laevale Riia terminalist alates kella 19.00 täna õhtul, 17. märtsil. Reis Riiast Sassnitzi kestab ca 24 tundi.

Romantika väljub kolmapäeva õhtul

Reisilaeva Romantika planeeritud väljumine Sassnitzist toimub kolmapäeva, 18. märtsi hilisõhtul kell 23.55 kohaliku aja järgi. Laev saabub Ventspilsi 19. märtsil kell 17.00 kohaliku aja järgi. Romantika suundub Sassnitzist Läti Vabariiki Ventspilsi sadamasse. Reis Sassnitzist Ventspilsi kestab 16 tundi.

Pileteid väljumisele liinil Sassnitz-Ventspils saavad Eesti kodanikud broneerida veebilehel: www.tallink.ee ning Läti kodanikud veebilehel: www.tallink.lv .

Piletimüük Sassnitz-Ventspils liinile avatakse täna, 17. märtsil päeva jooksul. Eelmüügist pileti ostmine kohustuslik. Reisijad majutatakse kajutitesse ning laeval on tagatud toidu ostmise võimalus.

Riiast lubatakse peale kaubaveokeid

17. märtsi õhtul on Riiast väljuvale laevale osta kohad rahvusvahelist kaubavedu korraldavatel veoettevõtetel. Soovijail tuleb võtta ühendust Tallink Cargoga.

Romantika reisilaeva sadamasse pääsu ja karantiini mitte sattumise tagab Eesti Vabariigi Välisministeerium koostöös Läti Välisministeeriumi ning partneritega Saksamaal.

Kõnealuse evakuatsioonireisi vältel töötatakse edasi riikidevahelise kokkuleppe saavutamiseks, et selgitada välja, kas Romantika jääks peale evakuatsiooni teenindama kaubavedude eesmärgil liinil Ventspils-Sassnitz-Ventspils hiljem, et tagada toimivat kaubaveokoridori Saksamaale ja tagasi.

Alates 17. märtsist 2020 kehtivad Eestisse sisenemisel ranged piirangud, mille kohta saab informatsiooni Eesti Vabariigi Välisministeeriumi kodulehelt. Enne piletite broneerimist tuleb veenduda, et teil on Eestisse sisenemise õigus 17. märtsi 2020 seisuga.

Ka läbi Rootsi saab veel tulla

Koroonaviiruse kiirelt areneva olukorra ning piiride sulgemise tõttu Euroopas Saksamaa piirile lõksu jäänud eestlastel on võimalik Eestisse praegu naasta läbi Rootsi. Rootsist Eestisse saamiseks pakub Tallink Grupp eestlastele järgmisi võimalusi:

17. märtsil opereerivad endiselt Tallinki laevad liinidel Stockholm-Turu ja Stockholm-Helsingi. Nendele laevadele saab pileteid broneerida Rootsi ja Soome vahel reisimiseks Tallinki rahvusvaheliste broneeringute kodulehel. 

Helsingist Tallinna saab praegu endiselt reisida Tallink Grupi kiirlaevadega Star ja Megastar. Pileteid saab broneerida kodulehel.

Tallink võimaldab erakorraliselt alates 17. märtsist ajutiselt autoga reisijatel reisida ka grupi Paldiski-Kapellskäri vahel opereerival laeval Regal Star.

Broneerimiseks palume helistada numbril +372 612 8686 või kirjutada aadressil booking.cargo@tallink.ee; (Tallink Cargo kõnekeskus on avatud E–R 8.00–20.00; L–P 10.00–18.00)

Reisi- ja broneerimise info kehtib 17. märtsil 2020 või kuni ettevõtte järgnevate teadeteni. Tallink Grupi laevade ajakohase reisi- ja broneerimisinfo saamiseks palume jälgida ettevõtte kodulehte ja sotsiaalmeediakanaleid.

Kaanepilt: Tallink

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN