Kolmapäev, 24. juuli 2024
Volkswagen Grupp teatas täna, et on pidamas läbirääkimisi grupi suurima osaniku, Porsche Automobil Holding SE-ga, et sportautobrändi aktsiad esmakordselt turule paisata.

Siinkohal vajab kohe täpsustamist, et Porsche Automobil Holding SE (edaspidi Porsche SE) ja maailmakuulsaid sportautosid tootev Porsche AG on eraldi firmad. Porsche SE loodi kümmekond aastat tagasi, kui Porsche üritas edutult üle võtta VW AG-d ning lõpuks hoopis ise VW Grupi osaks sai. Sellegipoolest on Porsche SE Volkswagen Grupi suurim osanik.

Täna avaldatud teates seisab, et jõutud on kokkuleppe raamlepinguni, mis on edasiste sammude aluseks. Porsche AG aktsiate esmaemissiooniks on tarvilik VW AG ja Porsche SE juhtkondade nõusolek ning otsuseni pole veel jõutud. Teate avalikustamise hetkel tegi VW AG aktsia 10% hüppe ülespoole.

Porsche AG aktsiate emissiooni on spekuleeritud aastaid, kuid see pole seni materialiseerunud – osanike ja otsustusõigusega juhtide võrk on liiga tihe ning nii Porsche kui Piechi perekonnad on ühe jalaga kummaski firmas.

Bloomberg ennustab, et Porsche AG väärtus hinnatakse 60 ja 85 miljardi euro vahele. Terve VW AG turuhind on hetkel 112 miljardit eurot ning ühise vihmavarju alla kuuluvad lisaks VW-le ka Audi, Porsche, Seat, Cupra, Škoda, Lamborghini, Bentley, Bugatti ja Ducati.

Porsche aktsiate esmaemissioon tagaks legendaarsele sportautotootjale rohkem iseseisvust ning pakuks samas Volkswagenile ka korraliku rahasüsti edasiste arenduste tarbeks.

Foto: Sten Ottep/Fifty Visual

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN