Reede, 21. juuni 2024
Uue põlvkonna NX on saadaval nii iselaadiva hübriidi kui ka pistikhübriidina ning lisaks uuele jõuallikale leiab sellest suure 14-tollise multimeediaekraani ja moodsa tehnoloogia, mis lähtub juhi eelistustest.

Accelerista käis nii NX-i kui ES-iga eelmise aasta sügisel Mallorcal tutvumas – seda lugu saab lugeda siin.

20-aastane kogemus iselaadivate hübriididega on olnud võtmetähtsusega ka Lexuse esimese NX pistikhübriidi loomisel. NX 450h+ võimaldab ilma luksuslikkust ja mugavust ohvriks toomata kuni 97 km jagu elektrilist sõiduulatust, kiirendust nullist sajani 6,3 sekundiga ja kõigest 1,1 l/100 km kütusekulu (WLTP).

Lexus NX 2022

Selle omadusi on ka tunnustatud juba üle maailma. Näiteks teenis NX 450h+ hiljuti UK meediakanalilt What Car? tiitli “Aasta pistikhübriid”.

“Lexus NX on viimase aja üks motiveerivamaid põhjuseid, miks teha valik keskkonnasõbralikuma mudeli kasuks. NX-il on pikk elektriline sõiduulatus, madalad ülalpidamiskulud, sellega on mugav sõita ja selle sõitjateruumile on raske midagi ette heita. Kokkuvõttes on Lexus tõestanud, et elektritehnoloogiaga sõiduki puhul ei ole enam vaja teha kompromisse,” ütles What Car? toimetaja Steve Huntingford.

Lexus NX 2022

14-tolline multimeediaekraan

Sujuv ühenduvus ning ligipääs informatsioonile ja meelelahutusele on alati olnud luksusautode klientide jaoks äärmiselt oluline. Lexus on uue NX-iga võtnud kasutusele multimeediaplatvormi, mis on varasemaga võrreldes 3,6 korda kiirem, ning 14-tollise puutetundliku ekraani, mis on sarnaste mudelite puhul üks suuremaid.

Lexus NX 2022

Multimeediasüsteem reageerib kiirelt ja on äärmiselt sujuv, lisaks on sel terav graafika, mis säilitab selge nähtavuse igasuguse valguse korral. Loomulikult on olemas Apple CarPlay ja Android Auto ühilduvus ning häälkäsklused, et paljusid auto funktsioone oma hääle abil juhtida.

Tazuna kokpit

Uus NX loob juhi ja sõiduki vahel eriti intuitiivse ühenduse. Kõik alates roolist, käigukangist, puutetundlikust ekraanist ja lõpetades muu olulisega on paigutatud juhi käeulatusse, kohandatud on ka pedaalide paigutust ja tundlikkust. Nii on tagatud ideaalne sõiduasend ning ülevaade nii oma seadistustest kui ka kõigest auto ümber toimuvast.

Lexus NX 2022
Kohandatud on ka pedaalide paigutust ja tundlikkust.

Selline lähenemine on inspireeritud Tazuna kontseptsioonist. Tazuna on tuletatud jaapanikeelsest sõnast, mis tähistab hobuse juhtimist ratsmete abil ja esmakordselt kasutatakse seda lähenemist Lexuse seeriaauto puhul.

Uus Lexus NX on proovisõitudeks valmis. Lisaks saab seda veebruarist näha ka kinoekraani vahendusel, sest NX-il on filmiroll selliste filmistaaride nagu Halle Berry, Patrick Wilson, John Bradley ja Michael Peña kõrval eepilises uues ulmefilmis “Moonfall”.

Lexus NX 2022

Uue NX-i hinnad algavad 46 000 eurost.

KOMMENTEERI SIIN