Reede, 21. juuni 2024
VW AG tegevjuht Herbert Diess sõnas, et autoturule trügivad rahakad tehnoloogiagigandid nagu Apple pakuvad kontsernile palju suuremat konkurentsi kui teised tootjad nagu Toyota.

Apple plaanib nelja aasta pärast turule tuua oma isesõitva auto koos murrangulise akutehnoloogiaga. Diess sõnas, et ootab seda huviga – sellised otsused mõjutavad autotööstust positiivses suunas, kiirendades uuendusi ja tuues mängu uusi oskusi.

“Neil on praktiliselt piiramatu juurdepääs erinevatele ressurssidele ja neid hinnatakse väga kõrgelt – see sisendab igatahes austust,” lisas ta.

Kuigi kontsernisisesed vangerdused peletasid investoreid, said Diessi reformid detsembri esimeses pooles VW juhtkonna heakskiidu – peamine eesmärk on vähendada operatiivkulusid.

2021 saab VW AG jaoks olema oluline aasta, kuna on kriitilise tähtsusega elektrifitseerimise kontekstis. Välja peaksid tulema nii ID.4 krossover kui ka veelgi ruumikam versioon Porsche Taycanist.

Lisaks ootab suurem uuendamine ka VW keskust Wolfsburgis. Pärast muudatusi peaks see olema suuteline konkureerima Tesla gigatehasega, mida Berliini külje alla rajatakse. Tesla tehas saab korralikult tööturgu raputama, kasvatades nõudlust kohalike helgete peade järele.

Diess lõpetas: “Ma olen seda varem öelnud ning ütlen veelkord: maailma väärtuslikeimaks firmaks saab uuesti liikumisega tegelev ettevõte – olgu selleks Tesla, Apple või VW.”

Foto: VW AG

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN